Blockchain Kullanımı 2021’de Artacak

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Popüler Amerikan araştırma şirketi Forrester, yapmış olduğu araştırmada, Blockchain benimsenmesinin bu yıl büyük ölçüde arttığını ortaya koydu.

Firmanın baş analisti Martha Bennet, raporda bulunan tahminlerin önceden görülen kesin değişikliklere dayandığını söyledi. Araştırma yapılırken COVID-19’un şirketler üzerinde bıraktığı etki de ele alındı.

Bennet, bugün birçok Blockchain’in sorunları hızlı ve çok verimli bir şekilde çözme kapasitesine sahip olduğunu kaydetti. Ayrıca bazı blok zincirlerinin sorunları anında çözme yeteneğine sahip olduğunu da belirtti.

Rapor, bazı blok zincirlerinin bundan sonra bulut üzerinde çalışacağından bahsetti. Üretime geçmeye hazır olanların kesinlikle bulut çözümleri üzerinde çalışacağı raporda yapılan analizler arasında yer aldı. Alibaba, Huawei, IBM gibi kuruluşların bu sisteme geçtiği kaydedildi.

Rapora göre DeFi kullanımı da blok zinciri teknolojisini olumsuz etkileyebilir. Bunun en büyük sebebi de DeFi’nin nasıl kullanıldığı sorusunun, Ethereum gibi ağlara soruların sorulmasına yol açması. Kurumsal teknoloji endüstrisindeki liderlerin halka açık blok zincirlerinin rolünü sorguladıkları raporda yer aldı.

Provide’in CEO’su Kyle Thomas, halka açık blok zincirlerinin bir gün internet kadar yaygın bir şekilde erişilebilir hale gelebileceğini düşünüyor.

PwC siber güvenlik uzmanı Kevin Feng, Kyle’ın görüşünü benzer bir düşünceye sahip. Şirketlerin şu anda halka açık blok zincirlerini kullanmakta isteksiz olduğunu, ancak uzun vadede halka açık blok zincirlerinin endüstri için faydalı olacağını söylüyor.

Blockchain’in benimsenmesi son zamanlarda muazzam bir şekilde arttı. İşletmeler ve kuruluşlar bu teknolojiden nasıl yararlanabileceklerine bakıyorlar.

Blockchain Her Sektöre Geliyor

Blockchain teknoloji her sektörde yer etmeye başladı. Hem devlet kademesinde hem de özel şirketlerde yoğun olarak kullanılmaya başlanan blok zinciri teknolojisi, popülerliğini her geçen gün arttırıyor.

Seçim güveliği, askeri sanayi, kargo şirketleri, bankacılık düzenlemleri ve sağlık sektörü gibi birçok alanda hayat kurtaran nitelikte olan bu teknoloji, geleceğin temellerini atıyor.

Kaynak: Crypto Politan

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998