Blockchain Oyun Şirketi Formula E İle Anlaştı

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Blockchain oyun şirketi Animoca Brands, fungible tokenlar (NFT’ler) içeren blockchain destekli bir motor sporları oyunu geliştirmek için, Formula E ile anlaştığını duyurdu.

Formula E oyununda, Animoca Brands’ın tokenı olan REVV kullanılabilecek. Token oyun için satın alımlarda kullanılacak. REVV ayrıca, firmanın başka bir oyunu olan F1 Delta Time ve yeni çıkacak olan Moto GP oyununda da kullanılabilecek.

Formula E, 2011 yılında Federation Internationale de l’Automobile’den (FIA) Jean Todt tarafından tasarlandı. Formula E, 2014 yılında ilk kez Pekin’de sahneye çıktı. Organizasyon şu anda her sezon 5 kırada, 12 şehirde 14 yarış düzenliyor. Yaklaşık 411 milyon izleyici kitlesi söz konusu.

Formula E’nin etkinlikleri koronavirüs pandemisi nedeniyle sekteye uğramıştı. Ancak organizasyon 6. şampiyonasıyla 5. Ağustos’ta Berlin’de tekrar başladı.

Blockchain destekli oyun ekosistemi geliştiricisi Enjin, “temel oyunu geliştirmek için” fungible olmayan tokenları kullanan Kanadalı oyun stüdyosu Skymarch ile ortaklık kurdu. Enjin 3 oyun geliştirmeyi planlıyor.

Çıkacak olan oyunlar arasında “gerçek zamanlı savaş sistemi” içeren bir koleksiyon kart oyunu olan Crystals of Fate, çoklu oyunculu aksiyon RPG’si Zeal ve  MMORPG olan The Galaxy of Lemuria yer alıyor.

DeFi protokolü Aave ayrıca blok zincirle çalışan “dijital evcil hayvan evreni” Axie Infinity ile promosyon ortaklığı yaptığını duyurdu. Aave, oyuncuların kazanması için 4.000 değerinde AAVE koyarak yaklaşan “Axie Community Alpha” sezonuna sponsor olurken, en az 0.65 AAVE kilitlenmiş stake’ler 6 Aralık’tan önce “sınırlı sayıda Aave temalı NFT” talep edebilir.

Dapper Labs’ın NBA Top Shot oyunu, yeni bir NFT dalgası başlattı. 3.411 paketin 1.203’ü, tokenlerin satışa çıkmasından sonraki 90 dakika içinde satıldı. Her paketin fiyatı 24 $ olan Top Shot, halihazırda yaklaşık 300.000 $ değerinde tokenize basketbol “anları” sattı.

DappRadar’a göre Ekim ayında NFT satışlarında inanılmaz bir büyüme görüldü. Günlük hacim bir milyon dolara ulaştır. Ancak içinde bulunduğumuz ay NFT satışları biraz düşüş gösterdi.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998