a

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, borsalarda tutulan Bitcoin miktarı son iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. Borsalardan büyük miktarda Bitcoin çıkışı, yatırımcıların daha çok birikim moduna geçtiğinin ve BTC hakkındaki olumlu algının bir işareti olarak kabul ediliyor.

Bir aydan uzun süredir 8.500 ila 9.900 dolar arasında değişen Bitcoin’in arz verilerine bakıldığında, perde arkasında büyük miktarda birikim yapıldığı anlaşılıyor.

Genellikle borsalardan BTC çıkışı hızlandığında yeni alınan varlıklar emanet dışı cüzdanlara götürülüyor. Daha önemli oyuncular ise BTC fiyatını belirli bir aralıkta yavaşça hareket ettirerek çeşitli seviyelerdeki satıcılardan para biriktirebiliyor.Merkezi borsalarda tutulan Bitcoin miktarı Mayıs 2018’den bu yana en düşük seviyesine ulaşmış durumda. Borsalardaki BTC, Şubat 2020’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden beri %40 geriledi.

Kısa vadeli fiyat hareketi her iki yönde de gerçekleşebilir ancak şu sıralar hem perakende hem de kurumsal yatırımcılardan birikimin ön plana çıkarıldığı bir strateji görülüyor. Bu eğilimin BTC’nin fiyatı ile birlikte izlenmesi gerektiği ifade ediliyor. Aynı şekilde makro rüzgarların da Bitcoin hakkındaki düşünceleri her an değiştirebileceği unutulmamalı. Bu paralar borsalara geri dönebilir ve bu birikim kısa süre içerisinde dağılabilir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.