a

Brezilya Bankası Itau Unibanco, Kripto Para Saklama Hizmetleri Sunacak

coinnet
coinnet

Brezilya bankası Itau Unibanco, 2023’te kripto para saklama hizmetleri sunacağını duyurdu. Şirketin kripto para birimi olan Itau Digital Assets önce bankanın müşterilerine, ardından da hizmet olarak üçüncü şahıslara sunulacak olan bu tekliften sorumlu olacak.

Brezilya Bankası Itau Unibanco, Kripto Saklama Teklifini Başlatacak

Brezilya ve Latam’ın en büyük özel bankalarından biri olan Itau Unibanco, kripto ile ilgili hizmetler işine adım atmaya karar verdi. Şirket, 17 Kasım 2022’de kripto para saklama hizmetlerini 2023’te başlatmayı planladığını duyurdu. Şirketin kripto ile ilgili her şeyle ilgilenen bölümü olan Itau Digital Assets, bu çözümün arkasındaki teknolojiden sorumlu olacak.

Itau Unibanco için saklama hizmetleri, üçüncü taraf şirketlerin kullanıcılara sunabileceği güvenlik çerçevesinin önemli bir parçasıdır. Bu konuda Itau Unibanco’nun ürün müdürü Eric Alftafim O Globo’ya şunları söyledi:

“Velayet bu bağlamda temel bir unsurdur, çünkü özellikle kripto varlıklar gibi yeni bir pazarda yatırımcılara güvenlik getirir. Müşteri varlıklarını güvenilir bir ortamda koruyacağız.”

“Kripto para saklama hizmeti iki aşamada uygulanacak. İlk aşama, bankanın müşterilerinin bu hizmetlerle sözleşme yapmasına izin verecektir. İkinci aşama, bu hizmetleri diğer şirketler ve kurumlar da dahil olmak üzere üçüncü taraflara genişletecektir.” Itau Unibanco, saklama çözümünü 2023’ün 2. Çeyreğinde başlatmayı bekliyor. Ancak şirket, çözümünün desteklediği varlıkları açıklamadı.

Itau Unibanco bu tür bir hizmeti açıklayan ilk bankalardan biri olsa da, Brezilya’da ilk değil. Brezilya’daki bir başka kurum olan BTG Pactual, Ağustos ayında mint adlı kendi kripto borsasının lansmanının bir parçası olarak kripto para birimi saklama hizmetlerine giriş yaptı.

Itau’nun Kripto Para Yolculuğu

Bu, Itau Unibanco’nun kripto ile ilk teması değil. Şirket, 14 Temmuz’da müşterileri için kripto para ticareti yapabileceğini duyurmuştu. Aynı şekilde banka, müşterilerin bankanın kendi borsasında gerçek dünya varlıklarını temsil eden tokenler çıkarmasına olanak tanıyan bir tokenizasyon birimi de işletmektedir.

Itau Unibanco, bir dizi kurumun projelerini mevcut finans sisteminde yenilik yapma fikriyle sunduğu bu yılki LIFT Lab’ın da bir parçası. Şirket, merkezi olmayan bir finans ortamında diğer itibari para birimlerini temsil eden tokenlar arasında hızlı alışverişe izin verebilecek Brezilya reali sabitlenmiş bir stabilcoin çözümü sunmak üzere seçildi.

Twitter adresimizi takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.