CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Btc Haberleri: Bitcoin geçen hafta neden çok fazla kaos gördü?

Btc haberleri, Btc Haberleri: Bitcoin geçen hafta neden çok fazla kaos gördü?

Bitcoin fiyat ve vadeli işlemler açısından en değişken dönemlerinden birini yaşadığı için geçen hafta bir çok olay meydana geldi. Herhangi bir büyük düşüş veya yükseliş olmasa da, sürekli duygu değişikliği yatırımcının kararlılığını test etmiş olabilir. Bu olaylar topluluğa Bitcoin’in reaktif doğasını bir kez daha hatırlattı. Btc haberleri geçtiğimiz hafta oldukça fazlaydı.

22-29 Ocak: Ne oldu?

Tony Stewart’ın en son Option Flows segmentine göre, borsa için 29 Ocak’taki en büyük Açık Faiz vade sonunu bildirdi.

Hafta, Bitcoin 29k aralığının altına düşüp zayıf ellerin bir kısmını sarsarak monoton bir şekilde başladı. Bitcoin, Haziran 2020’den bu yana 3 haftalık kayıplarını takip ediyordu. Ancak opsiyon tüccarları hafta sonuna kadar bir çeşit havai fişek bekliyordu.

Btc haberleri, Btc Haberleri: Bitcoin geçen hafta neden çok fazla kaos gördü?

Gözlemlendiği gibi, 22. günde hacim son derece düşüktü. Ancak diğer altcoinler ve DeFi tokenleri piyasada yükseliyordu. Bir altcoin sezonunun ortaya çıktığını ima ediyordu.

29 Ocak yaklaşırken, İma Edilen Volatilite sabit kaldı. Tüccarlar, yükseliş çağrı pozisyonlarını koruyarak pozisyonlarını 29’dan 5 Şubat’a kaydırmaya odaklandılar. Ancak, 29 bin doların altındaki düşüş acı bir tat bıraktı ve bir grup tüccar piyasadan Crash Puts satın aldı.

Boğa alıcıları riske girme konusunda haklı görünüyordu. 27. sırada, grafikteki daha yüksek-düşük bir pozisyon Bitcoin’i 34.000 doların üzerine çıkardığında, anlatı tekrar başını döndürdü.

Btc Haberleri: Elon Musk’ın Bitcoin Mesajı

Ancak, Elon Musk Twitter biyografisini değiştirdikten sonra bent kapakları açıldı.

Son kullanma tarihinden hemen önce Crypto-Twitter, Musk’ın biyografisini tek kelimeyle değiştirdiğini fark etti ve #Bitcoin ile çarpıldı. 30 dakikalık bir süre içinde, Bitcoin 32.000’den 38.000’e yükseldiğinden, piyasada çağrı satın alımları öncelik kazandı.

400 milyon doları aşan kısa pozisyonlar tasfiyelerle karşı karşıya kaldı. Tüm hafta boyunca sabit kalan Örtülü Volatilite, ani yükselişin ardından %200 fark gösterdi.

Musk’ın Tesla Hazine tahsisini Bitcoin ile açıklayabileceği ve aniden 5 Şubat’ın sona ermesiyle birlikte yüksek bir cazibe seviyesi ortaya çıktığı tahmin edildi.

Önümüzdeki hafta Microstrategy’nin konferansı ile ABD yatırımcı tabanından Bitcoin’e bir pozisyon sermayesi dalgalanması olabilir.

Musk’ın küçük Twitter eylemi, alana bir kez daha Bitcoin’in piyasadaki kesin oynaklığını hatırlattı. Organik büyüme bir yana, sosyal duyarlılık veya algılanan pazar inancı ile Dogecoin’in bile 24 saatlik bir süre içinde %800 oranında büyük bir artış göstermesiyle kanıtlandı. Kısa bir süre içinde sektörde hala kaos yaratabilir. Btc haberleri önümüzdeki günlerde de etkiler yaratacak.

Kaynak: ambcrypto

Benzer Yazılar

Çin’in Dijital Para Birimi Dahili Testlerden Geçiyor: Merkez Bankası

Kasım ERTAŞ

DeFi Platformu Primitive Kendi Kendini Hackliyor

Nagehan SARAÇOĞLU

Bitcoin 17 Bin Doları Aştı!

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku