CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Btc Yorum: Tether, Bitcoin’in iyileşmesinde nasıl bir rol oynadı?

Btc yorum, Btc Yorum: Tether, Bitcoin’in iyileşmesinde nasıl bir rol oynadı?

Bitcoin, 3 Ocak’tan bu yana ilk kez 29.000 doların altına düştükten sonra 21 Ocak’ta büyük bir gerileme yaşadı. Basında, Bitcoin 33.000 doların üzerine çıkmıştı. Ancak mevcut yükseliş ortamında daha fazla güç toplayan belirli bir hikaye vardı. Btc yorum için bu hafta iyi şeyler olacak gibi duruyor.

Gerçeklerle birlikte, Bitcoin dökümü sırasında borsalara stabilcoin girişi 2021’de belirgindi. Santiment’in yakın tarihli bir raporuna göre, her düşüşün zaman çizelgesi grafiklerde vurgulanmış ve USDT aynı zamanda büyük döviz girişleri kaydetmiştir.

Rapor, Bitcoin’in 4-5 Ocak, 11-13 ve son zamanlarda 21-22 Ocak tarihlerinde düşüş yaşadığını öne sürdü . Aynı dönemde, borsalara USDT girişi aşağıdaki rakamları kaydetti:

  • 4-5 Ocak: 2 milyar dolarlık USDT girişi
  • 11-13 Ocak: 3,6 milyar dolarlık USDT girişi
  • 21-22 Ocak: 2,4 milyar dolarlık USDT girişi

Şimdi, yukarıdaki durum, USDT’nin düşüş sırasında Bitcoin’e yardım etmekten sorumlu olduğu bir anlatıyı işaret ediyor, ancak anlatı farklı koşullarda tamamen doğru olmayabilir.

Kontrol ve Etki: Satırları okumak

Bir açıklamaya geçmeden önce, stabilcoin’in işlevselliğinin bir kez daha anlaşılması gerekiyor. Sabit bir varlık, borsadaki diğer varlıkları satın almak için kullanılabilen, yalnızca dolara sabitlenmiş kriptodur.

USDT’nin her zaman yüksek hacimleri korumasının nedenlerinden biri, birçok açık deniz borsası için USD bileşeninin yerini almasıdır. Yatırımcıların ABD düzenlemeleri ile uğraşmasına gerek yok. USDT’nin aksine, geleneksel bankacılık sistemi gibi yavaş bir ödeme süresine sahip değil.

Dolayısıyla, USDT’nin bir Bitcoin düşüşü sırasında yüksek girişleri kaydetmesi gerçeği, spekülasyon manipülasyonu gerekçesi olmadan istikrarlı varlık ile BTC’ye erişmenin rahatlığı olabilir.

Santiment raporu, grafikte başka bir önemli gözlemden bahsetti.

Düşüşler sırasında, USDC gibi diğer stabilcoinler de TrustToken’in TUSD ve DAI stablecoin’iyle birlikte bir dizi giriş kaydettiğinden, daha yüksek girişler sergileyen sadece USDT değildi.

Bu nedenle, FUD, aşağıdaki ifadeye indirgenebilecek başka bir Tether-Bitcoin yarattı. Tether, yükselen alım satımlar sırasında Bitcoin’in değerini etkiler ancak onu manipüle etmez. Topluluğun bir kısmı, USDT’nin bir çöküşe tanık olması durumunda Bitcoin’in de düşeceğine ancak bu duruma uygunluk olmadığına inanıyor. Btc yorum için herkes farklı düşüncelere sahip.

Ve ilginç; y, USDan Held ile ilgili tartışmaya farklı bir yaklaşım benimseyen Kraken borsa temsilcisi geçtiğimiz günlerde şunları söyledi:

Btc yorum, Btc Yorum: Tether, Bitcoin’in iyileşmesinde nasıl bir rol oynadı?

Kaynak: ambcrypto

Benzer Yazılar

Araştırmacılar Bitcoin Ağının Gelişimine Kimin Fon Sağladığına Açıklık Getirdi

Doğan Şahin

FTX CEO’sundan Biden’ın Kampanyasına Destek

Yavuz Cem AKYOL

Günlük Hayatta Kripto Paralar

Ulaş UÇAR

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku