a
coinnet

Bybit, Coinbase Borsasını Geride Bırakarak Pazar Payını Artırdı

coinnet
coinnet

Kripto para borsası Bybit, dünyanın en büyük ikinci kripto borsası oldu. Önde gelen borsa Binance, önceki düzenleyici sorunlar nedeniyle bir miktar pazar payı kaybetti.

Bybit, Pazarı Genişletti

Bybit borsası, Coinbase’i dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası haline getirdi. Kaiko’nun 25 Haziran tarihli bir raporuna göre, ticaretteki artışın ardından Bybit, işlem hacmine göre ikinci en büyük merkezi kripto borsası (CEX) oldu. Raporda şöyle denildi:

Ekim ayından bu yana, borsanın pazar payı %8’den %16’ya yükseldi. Mart ayında Coinbase’i geride alarak Binance’den sonra en büyük ikinci borsa oldu.

Aynı dönemde, Coinbase’in pazar payı, iyileşen kar ve gelir bildirmesine rağmen yalnızca %1 arttı. Bybit’in artan pazar payı, kısmen Binance’in dünyanın en büyük borsa kripto borsasının endüstri üzerindeki hakimiyetinin bir kısmını kaybetmesine neden olan geçmiş düzenleyici sorunlarına bağlanabilir.

Bybit, Binance pazar payını kaybederken çekiş kazanıyor

Bybit’in pazar payı son sekiz ayda %8’in üzerinde büyüdüğü için Binance ilgi kaybediyor. Ekim ayından bu yana, Binance’in hakimiyeti %60’tan %54’e düştü ve bu kısmen borsanın düzenleyici mücadelelerine atfedilebilecek %6’lık bir düşüş. Kaiko’ya göre, “Borsanın Binance’in düzenleyici sıkıntılarından yararlandığını gösterebilir”…

21 Kasım 2023’te ABD yetkilileri, ABD tarihindeki en önemli ceza para cezalarından biri olan Kara Para Aklamayla Mücadele ihlalleri için Binance ile 4,3 milyar dolarlık bir anlaşma yaptığını duyurmuştu.

Genel olarak, Kaiko’ya göre, Bybit’in ortalama ücretleri, sektördeki en düşük ücretlerden bazıları olan Binance ve OKX borsaları tarafından sunulanlarla eşit.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.