a
coinnet

Canaan, Kazakistan’da Madencilik Operasyonunu Artırıyor

Çinli kripto para madencilik ekipmanı üreticisi Canaan, Çin’in politikaları sonrasında taşındığı Kazakistan’da madencilik operasyonunu büyütme kararı aldı.

Canaan tarafından yapılan açıklamada, Kazakistan’da zaman zaman yaşanan elektrik kesintilerine rağmen ülkedeki operasyonların büyütüleceği bilgisi verildi. Orta Asya ülkesi son dönemlerde Çin’in baskılarından kaçan madencilerin yeni gözdesi oldu. Bu da Canaan gibi şirketlerin yeniden oyuna dahil olmasını sağladı.

Yerel Madencilerler İş Birliği Yaptı

Canaan, Kazakistan’a geldiğinden bu yana aktif bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Yerel madencilerle ortak operasyonlar yürüten şirket, ülke içerisindeki madencilere bugüne dek 2 binden fazla Avalon Miner ünitesi teslim ettiğini duyurdu.

Şirket açıklamasında, yerel kurallara uygun olarak denizaşırı ortak madencilik operasyonlarının dağıtımını ve kurulumunu tamamladığı için hafta boyunca Kazakistan’a daha fazla madencilik makinesinin gelmesinin beklendiğini söyledi.

Canaan’ın başkanı ve CEO’su Nangeng Zhang yaptığı açıklamada, ülke tarafından madencilik yapmasına izin verilen ilk üç şirketten birisi olan ortak ile hayata geçirdikleri proje hakkında ise şu ifadeleri kullandı:

 “Altı aylık uygulama ve öğrenimin ardından Canaan, artık yerel yasal, vergilendirme ve iş gereksinimleriyle tamamen uyumlu ve uyumlu hale geldi ve Ocak 2022’nin sonuna kadar dağıtılması gereken 1 milyon TH/s’ye kadar bilgi işlem gücüne imza attı”

Çin, Madenciliği Durdurmak İçin Girişimlerine Devam Ediyor

Çin, kripto para madenciliğini durdurmak için her zamankinden daha fazla çabalıyor olabilir, ancak teçhizat üreticileri kısıtlamadan kurtulmuş gibi görünüyor. Canaan’ın geçen hafta yayınlanan üçüncü çeyrek raporu, geçen yılın aynı dönemindeki 86,4 milyon yuan (13,5 milyon ABD Doları) net zarara kıyasla, bu dönemde 467,2 milyon yuan (72,5 milyon ABD Doları) net gelir kaydettiğini gösterdi. Bu yılın ikinci çeyreğinde 167,3 milyon yuan (26.2 milyon ABD Doları) gelir elde etti.

Şirket, yaptığı açıklamada, elindeki Bitcoin’in gelecekte alım satım olasılığını dışlamadığını söyledi. Kazakistan enerji kesintileriyle karşı karşıya kalmaya devam ederken, ülkenin enerji bakanı bu ayın başlarında bir hükümet açıklamasına göre, otoritenin yasal kripto madencileri için güç tüketimini kısıtlamayacağını söyledi.

Cambridge Alternatif Finans Merkezi’nden gelen son veriler, Ağustos sonunda Kazakistan’ın küresel hashrate payı açısından ikinci sırada yer aldığını ve Nisan sonundaki %8,2’den %18,1’ini oluşturduğunu gösterdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.