a

Carlyle Grup Başkanı, Hükümetler Kripto Para Birimlerini Durduramaz Dedi

Smithsonian Enstitüsü eski Başkanı David Rubenstein, kripto para birimlerini durdurmak veya engellemek isteyen hükümetleri hedef alarak “gerçekçi olmadıklarını” dile getirdi. Kripto paraların finans endüstrisine önemli katkıları olduğunun altını çizerek bundan sonraki hayatımızın içerisinde olacaklarını söyledi.

Kripto piyasası, 2020 yılının ortalarından itibaren önemli bir büyüme kaydetti. Dünya genelinde kriptoları tanımayan neredeyse hiç kimse kalmadı. Fakat hükümetler de kontrol edilebilirliğin azlığından yakınarak yasaklama gibi seçeneklerle karşımıza gelmektedir. Bu ifadenin gerçekçi olmadığını eski başkan dile getirdi. Hükümetlerin kriptoyu yasaklamak istemesinin sadece bir hayal olarak kalabileceğini söyledi.

Kennedy Sahne Sanatları Merkezi Başkanı ve Amerikan özel sermaye şirketi The Carlyle Group’un Kurucu Ortağı David Rubenstein, açıklamalarını yaparken kendinden emin bir şekilde konuştu. Kripto para pazarı son günlerini sıkıntılı bir şekilde geçirirken bu şekilde olumlu açıklamalara ihtiyaç duyulmaktadır. Rubenstein, açıklamalarını CNBC ile paylaştı.

Açıklamaların devamında Michael Saylor’a Bitcoin için uğurlu diyerek devam etti. Diğer yatırımcıları ve şirket CEO’larını da ele alan eski başkan, olumsuz bir yorumda bulunmadı. Herkes için olumlu bir sıfat yakıştırarak konuşmasını bitirdi.

Bitcoin birkaç günlük sıkıntı bir durumun ardından 40.000 dolar civarında dolaşmaya başladı. Başlıca altcoinler de toparlanma aşamasına geçti. Ethereum 2700 doları yakalarken BNB de 400 dolara ulaşmaya çalışıyor. XRP ve XLM harici piyasa geçtiğimiz günlere nazaran daha yeşil.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.