a
coinnet
coinnet
coinnet

ARK Yatırım Yönetimi’nden Cathie Wood, ekonominin aşağı yönlü bir sarmalın içine girdiğini ve buna yalnızca Bitcoin’in yardımcı olabileceğini söylüyor.

Cathie Wood BTC için açıklamalarda bulundu

Son birkaç yıldır Bitcoin’in bir şekilde enflasyona karşı potansiyel bir koruma görevi görebileceğine dair bir argüman var. Bitcoin’e yatırım yaparak, insanlar dolar düştüğünde zarar etmekten kaçınabilirler. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatının son birkaç ay içinde değerinin yüzde 70’inden fazlasını kaybetmesi için birkaç büyük düşüş yaşadığı göz önüne alındığında, bu argümana büyük ölçüde meydan okundu.

Sadece bir yıl önce, dünyanın bir numaralı dijital para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan birim başına 68.000 dolardan işlem görüyordu. Ancak şimdi para birimi 19-20 bin dolar aralığında kaldı ve kripto alanı değerlemede 2 trilyon dolardan fazla değer kaybetti.

Joe Biden döneminde şu anda 40 yılın en yüksek seviyesinde olan enflasyonla mücadelenin bir aracı olarak Federal Rezerv, Wood’un ekonomiye yardım etmek yerine zarar vereceğine inandığı sürekli artan oranlar pozisyonuna zorlandı. FED’in çok ileri gittiğini söylüyor; Aşırı dramatik faiz artırımlarını çok hızlı başlattığını ve soğumazsa Amerikan yaşam tarzının daha da acı çekeceğini söyledi.

Yakın tarihli bir röportajda Cathie Wood şu yorumu yaptı:

”Bizi endişelendiren Fed’in faiz artırması değil. Bu sürdürülebilir değildi.”

Bununla birlikte, Fed’in durumu biraz fazla ciddiye aldığını ve işleri aşamalı olarak yapmak yerine, işlerin hızla düşmesine neden olan üst düzey hız sıçramalarını tetiklemeye çalıştıklarını da belirtti.

Fed’in Bu Kadar Güçlü Davranmasına Gerek Yoktu

Altının çoğu zaman insanların enflasyona karşı korunma amaçlı satın alacağı meta olmasına rağmen, altının ve diğer emtiaların fiyatının hızla düştüğü de belirtildi.

Wood, Bitcoin ve altcoinlerin son aylarda yaşadığı düşüşlere rağmen, çoğu hisse senedi opsiyonundan daha iyi durumda olduklarını düşündüğünü, bu nedenle insanların sadece onlara hakkını vermekle kalmayıp; aynı zamanda söz konusu opsiyonlara yatırım yapmayı daha fazla öğrenmeleri gerektiğini söyledi.

Twitter adresimizi takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.