a

Çin, Dijital Yuan Testi Kapsamında 6.2 Milyon Dolar Dağıtacak!

Uzun bir süredir dünyanın en kalabalık ülkesinin kendi yerel para birimini dijitalleştireceği konusunda gündemde pek çok haberler yayınlanıyor. Çin ‘in dijital Yuan planı üzerinde 7 yılı aşkın bir süredir sıkı bir çalışma yürütülüyor. Bu uzun çalışma serüveninde 2021 yılı oldukça önemli bir yer tutuyor. Çünkü artık çalışmalar kritik bir seviyeye ulaştı. Çin vatandaşları da bu testlere katılmak için oldukça heyecanlılar. Projenin kritik aşamasında 6.2 milyon dolarlık dijital yuan airdrop’u yapılacak.

6.2 milyon doların dağıtımı ise şimdiden gayet planlı bir şekilde hazırlanmaya başladı. Projenin gündeme çıkış başlığı ise Çin, Dijital Yuan’ın testlerinde 6.2 milyon dolar dağıtacak şekilde belirlendi. Bu avantajlı fırsat yalnızca Çin’in başkenti Pekin’de yaşayan kişileri kapsayacak. Pekin halkı, bu testlere katılmak için belirlenen adresten üye olmaları gerekiyor. Üye kayıtları 7 haziran 2021 tarihinde başlayacak. Daha sonra bu kişiler arasından bir çekiliş yapılacak. Tam olarak 200.000 adet bulunan kırmızı paket, çekilişten çıkan şanslı kişilere bir bir dağıtılacak. Bu paketlerin içler, 31 dolar ila 200 dolar bulunacak şekilde doldurulmuş olacak.

Çin tarafından Pekin halkına yapılacak olan Dijital Yuan testleri aslında başka şehirlerde de yapıldı. Chengdu ve Shenzhen gibi şehirler çekilişler ile ödüllendirildiler. Şimdi ise test maksadıyla bu şehirlerde kullanıcılar dijital yuan kullanmaya başladılar.

Bu önemli aşamanın sonuçlarını alabilmek için ise önemli bir süre beklenmek gerektiği söyleniyor. Çin, dijital yuan konusunda 7 yıllık araştırmasının en önemli aşamasına geldiğinin de altını bir kez daha çiziyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.