a
NFT

Coca Cola ve Crypto.com İş Birliği ile Dünya Kupasına Damga Vuran NFT Koleksiyonu

coinnet
coinnet

Devam eden 2022 FIFA Dünya Kupası’na denk gelen, Crypto.com ve Coca-Cola küresel spor gösterisinin en unutulmaz anlarına dayanan bir dizi NFT yayınlamak için GMUNK ile güçlerini birleştirdi. “Piece of Magic” başlıklı koleksiyon, NFT’leri için ısı haritası verilerini kullanacak.

Tüm dünyadaki kullanıcılar, popüler ısı haritalarına dayalı olarak NFT’lere erişebilecek. DeFi ve Web3 teknolojisi ilerledikçe, bunun gibi işbirlikleri norm haline geliyor.

10.000 NFT’den birini almak kolay olurdu, çünkü uygun hayranların kendi Sihirlerini talep etmek için yalnızca Coca-Cola Fanzone Sayfasına kaydolmaları gerekecekti. Dijital koleksiyonlar FIFA’nın uluslararası hayranları için mevcut olacaktı. Bunun bir piyasa gerilemesi sırasında meydana gelmesi öne çıkıyor.

Sanat ve Sporun Kesişimi: Mükemmel Bir Uyum

5 Aralık tarihli basın açıklamasında, Crypto.com Katar’da olağanüstü takımlar yarışırken koleksiyonu duyurdu. 10.000 farklı NFT’nin tamamını üreten sanatçı GMUNK, eserlerinin her birinin bel kemiğinin, ısı haritalarını oluşturan bireysel eşleşmelerin anlatımı olduğunu belirtti.

Bir basın açıklamasında GMUNK, bu NFT’lerin futbol tutkusunu somutlaştırdığını ve her maça özgü görsel bir hikaye yarattığını belirtti. Bir FIFA Dünya Kupası yetkilisi de koleksiyonu benzersiz ve nefes kesici olarak nitelendirerek övdü.

Ancak, Crypto.com senaryoyu DeFi ve kripto merceğinden inceledi. Pazarlama Müdürü Crypto.com Steven Kalifowitz, bu yılki FIFA Dünya Kupası’nın Web3 teknolojilerini kullanan türünün ilk örneği olacağını belirtti.

NFT’leri yeni bir hatıra türü olarak tanımlamadan önce, ”Bu harika eşleşmeleri blok zincirinde ölümsüzleştirmek için Coca-Cola ve GMUNK ile işbirliği yapmak bir onurdur” diye devam etti.

Coca-Cola ve Crypto.com: Sporla Büyümek

Liste Crypto.com üyelikleri, çeşitli spor şirketleri ile dolu. Twitch Rakipleri ve FNATİC ile E-Spordan Formula 1’e kadar organizasyonun spor pazarlamasına güçlü bir inancı var gibi görünüyor. Mevcut ayı piyasası ile bu kesinlikle NFT pazarını artıracaktır.

Ancak, tüm durumlar şirket için uygun değildir. Bu yılın Eylül ayında Crypto.com, Avrupa kıtasındaki düzenleyici kaygılar nedeniyle Avrupa Futbol Federasyonu Birliği ile 495 milyon dolarlık sözleşmesini feshetti.

Bu arada, DeFi ve Web3 teknolojileri gelişmeye devam ettikçe, gelecekte bu tür bir ittifaktan daha fazlasını görebiliriz.

Twitter adresimizi takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.