a

Coinbase Halka Arzı Nisan Ayı Sonlarına Ertelendi

Amerikanın önde gelen kripto para borsalarından, Coinbase, halka arz olacağını duyurmasının ardından pek çok kripto haberinde ve ulusları arası medyada yer almıştı.

Açıklamalara göre kripto para borsası Coinbase, New York’lu borsa NASDAQ üzerinde listelenerek halka arz edilecek. Listelenme öncesin IPO tekliflerinde yer almayacak.

Popüler kripto para borsasının halka arzını, Bitcoin’in yükselen fiyatları ile beraber duyurdu. Şirket 2020 yılında duyurmaya başladığı gelişmelerle, halka arzın geleneksel halka arzlara benzemeyeceğini açıkladı.

Coinbase yapacağı halka arzda yeni hisseleri satışa çıkarmak yerine elinde olan hisselerle satış işlemlerini gerçekleştirecek. Açıklanan son verilere göre kripto borsasının piyasa değerinin 100 milyar doları aştığı iddia edilmişti.

Halka arz ile beraber gelecek yatırımlar kripto borsaları için önem teşkil ediyor.

Nisan’da Halka Arz

Coinbase ay sonunda halka arz alması bekleniyordu. Fakat bir aylık erteleme kararı alındı. Önümüzdeki ay listelerde görebileceğiz.

Ertelenmenin açıklanmasına rağmen nedeni için şuanlık bir açıklama yapılmadı.

Şubat ayı içerisinde yaşanan gelişmelerde Coinbase, SEC ile beraber halka arz adımlarının NASDAQ üzerinden gerçekleşmesi bekleniyordu.

Şuan için halka arzın Nisan ayına ertelenmesi hakkında bir açıklama yapılmadı.

Coinbase tarafından gelen son açıklamalar ile beraber Nisan ayında halka arz bekleniyor.

Borsalarda direk olarak listelenmek, payların ilk elden halka açılacağını, yeni pay oluşturulmayacağı anlamına gelmektedir. Borsa bu yönde 114.9 milyon hisseyi satılabilir öngörüyor.

Kraken ‘de Halka Arza Hazırlanıyor.

Coinbase’in halka arzı sonrasında Kraken borsasından da halk arz haberleri gelmişti. eToro ile beraber gelen gelişmelerde , halka arzların, kripto para kullanımlarını daha da yaygınlaştıracağını öngörüyor.

Gerçekleşecek halka arzlar ile beraber kripto para borsaları hisselerini satabilecekler. Satılan hisseler ile kripto pazarına girecek para miktarının da artması bekleniyor.

Coinbase Nisan ayına ertelediği listelenme tarihini, ay sonlarına doğru gerçekleşmesi bekleniyor. Kraken, kripto para borsasının büyük isimlerinden Coinase’in attığı adımların ardından kendine bir rota belirleyecek.

Sec Ripple Arasındaki Dava Son Hız Devam Ediyor!

Elon Musk, İddialara Göre 5 Milyar Dolarlık Bitcoin Sahibi

Halka arz olacağı haberleri ile gündem olan Coinbase gelişmeleri için tıklayabilirsiniz.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.