a

Dan Morehead Faiz Oranı Artışının Kripto için Etkisini Piyasaların Yanlış Anladığına İnanıyor

coinnet
coinnet

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, gelecek ay faiz artırımı olasılığı söz konusu olduğunda kripto para noktasında, piyasa katılımcılarının ağaçlara bakıp ormanı gözardı ettiğine inandığını söyledi.

Morehead, Bitcoin (BTC) ve kripto varlıklarının çoğunluğunun Federal Rezerv’in enflasyonla mücadele için faiz oranlarını artırma planının ortasında düştüğü için piyasaların yanlış anladığını söylüyor.

“Bu durumda, piyasaların bunu gerçekten yanlış anladığına ve faiz oranlarındaki artışın (bunun gerçekleşeceği ve gerçekleşmeye devam edeceğinin oldukça açık olduğunu düşündüğüm) kripto için gerçekten o kadar da kötü olmadığına dair çok güçlü bir inancım var. Ve diğer varlık sınıflarına göre, aslında blockchain fiyatları için gerçekten harika.”

Kripto odaklı hedge fonunun başkanına göre, dijital varlıklar yükselen oranlardan etkilenmedikleri için diğer varlıklardan benzersizdir.

Dan Morehead Kripto Piyasaları için Ayrıca Şunları Söyledi

“Tahvillerde, açıkçası faiz oranları yükseldiğinde fiyatlar düşer. Bence tahviller en büyük zarara uğrayanlar olacak. Hisse senetleri gibi diğer şeylerin çoğunda, indirilmesi gereken nakit akışları vardır, bu da verim daha yüksekse daha düşük fiyatlar anlamına gelir. Bu aynı zamanda gayrimenkul ve diğer birçok varlık türü için de geçerlidir.

Blockchain nakit akışı odaklı bir şey değildir. Altın gibi. Faiz oranı odaklı ürünlerden çok farklı bir şekilde davranabilir. Her şey söylendiğinde ve yapıldığında yatırımcılara bir seçenek sunulacağını düşünüyorum: bir şeye yatırım yapmak zorundalar ve oranlar yükseliyorsa, blockchain en cazip varlık olacak.”

Morehead ayrıca, geleneksel finansal piyasalar ve kripto arasındaki mevcut korelasyonun uzun sürmeyeceğini söylüyor. Bitcoin’in (BTC) son 11 yıldaki tarihsel eğiliminin bir grafiğini gerekçe göstererek, amiral gemisi kripto varlığının toparlanacağını tahmin ediyor.

“Sektörümüz için bir vekil olarak Bitcoin’in 11 yıllık günlük trendiyle ilgili olarak nerede olduğumuzu görüyoruz. Şu anda trendin% 60 altında işlem görüyor…

Sanırım piyasalar hemen dönecek. Bence çok güçlü bir şekilde toplanması haftalar hatta birkaç ay bile alsa çok uzak değil. Piyasada oldukça yükseliş gösteriyoruz ve fiyatların nispeten ucuz bir yerde olduğunu düşünüyoruz.”

Pantera’ya göre Bitcoin, tarihinin sadece %12.7’sini trendin altında geçirdi.

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayınız. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.