a

EasyFi, EZ IOU’ların Kullanması ve EZ’ye Dönüştürmesi(Detaylı Anlatım)

EasyFi ‘da geçtiğimiz hafta yaşanan olaylar yoğun bir haftanın geçmesine sebep olmuştu. Geçmiş gelişmeleri buraya tıklayarak yeniden eskiye doğru detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Ağa yapılan saldırı sonrası hasarın hızlıca telafi edilmesi adına EasyFi, toparlanma sürecine hızlıca başlayarak Telegram üzerinden Poligon tabanlı protokolün bütün tazminat güncellemelerini duyurmuştur. Yazının devamında adım adım EZ IOU’ların EZ ‘e dönüştürülmesini bulabilirsiniz.

Tazminat Güncellemeleri

Protokole tüm borç verenlerin ödemeleri daha önce duyurulan tazminat planına göre EZ IOU olarak geri ödenmiştir. Aşağıdaki Telegram kanallarından geçmiş ve güncel duyuruları takip edebilirsiniz.

Tazminat planına göre, uygun kullanıcılar, Poligon sözleşmesinde 6 ay boyunca kilitli olan EZ’lere karşı kullanılabilecek bir dizi EZ-IOU almış olacaktı. Bu EZ tokenları, Poligon’da blok başına belirli bir şekilde serbest bırakılacak ve uygulamamızda özel olarak tasarlanmış bir ödeme panosunda görüntülenecektir.

Adım adım EZ IOU’ların EZ ‘e Dönüştürülmesi

Aşağıdaki ekran görüntüleri temsilidir.

  • Buraya tıklayarak EZ IOU CLAIM panosuna erişebilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsü karşılaşacağınız kontrol panelidir. Buradan EZ IOU bulunan cüzdanınızı bağlamanız gerekmektedir.
  • Sağ üst köşedeki “Connect Wallet” sekmesine tıklayarak cüzdanınızı bağlayınız. Burada Metamask cüzdanı ile işlem yapılacaktır.
  • Öncesinde Metamask Cüzdan eklentisine sahipseniz cüzdanın kilidini açmak için aşağıdaki simgeye tıklayın.
  • Metamask Cüzdanınıza giriş yapın.
  • EasyFi protokolü, ağı Ethereum’dan Matic’e değiştirmenizi isteyecektir. Aşağıdaki görselde gösterilen Switch Network’e(Ağı değiştir) tıklayın.
  • Ağın başarılı bir şekilde değiştirilmesi üzerine, şu şekilde bir sekmeyle karşılaşacaksınız: Claim Ez from EZ(IOU)(“EZ’den EZ’yi (IOU) talep et”), kullanım panosunda. Bu kart, Polygon’daki blok yüksekliğine göre toplam kilidi açılmış EZ sayısını ve cüzdanınızdaki toplam EZ (IOU) sayısını gösterir. Talep etmek istediğiniz EZ sayısını seçin. Maksimumu talep etmek istediğinizi varsayalım, Max’a tıklayın.
  • EZ miktarını girdikten sonra Redeem Now’a(Şimdi Kullan’a) tıklayın.
  • Sistem ve Metamask sizden işlemi onaylamanızı isteyecektir. Approve’a (Onayla’ya) tıklayın.

Yukarıdaki adım, Matic Network’teki işlemi onaylamak için son adımdır. Aşağıdaki Confirm(Onayla)seçeneğine tıklayın ve işlemi tamamlayın.

Bu adımlar, kullanıcının EZ IOU’larını kullanmasını ve EZ’ye dönüştürmesini sağlayacak ve bu, gerekli blok onaylarında ilgili cüzdana yansıyacaktır.

Lütfen dikkat: Ödeme, İlk Gelen İlk Hizmet esasına göre yapılacaktır. Kullanıcılar, blok açma planına göre 6 aylık bir süre içinde EZ IOU’larını kullanabilirler.

EZ IOU’lar ve sahiplerine faydaları hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

EASY ve EasyFi hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayarak(İngilizce) teknik makaleyi okuyabilirsiniz.

Gelecek gelişmeleri bizlerde Türkçe olarak aktarıyor olacağız. Sosyal medya hesaplarımız: TwitterFacebookTelegram.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.