a

EasyFi Network, Siber Güvenlik Firması Halborn ile Ortaklık Yapıyor

EasyFi, blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş dijital varlıklar için izinsiz bir para piyasası protokolüdür ve ‘Merkezi Olmayan Finans Projeleri’ olarak bilinen DeFi’ nin bir parçasıdır. Geçtiğimiz haftalarda EasyFi, kritik bir dönemde siber saldırıya uğramış ve ardından hızlı bir telafi sürecine girmişti. Gelişmelerin detaylarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. EASY sahiplerinin belirtilen aşamalar ile mağduriyetlerinin giderilmesinden sonra EasyFi Network Halborn ile ortaklıklarını duyurdu.

EasyFi Network siber saldırı sonrası Halborn ortaklığı

Farklı ağlar üzerinde hizmet veren EasyFi Network, eksiksiz ve sağlam protokollerinin tamamının güvenliğini sağlamak üzere bir güvenlik danışmanlığı olan Halborn Security ile ortaklık kurdu. Ortaklık sadece protokol akıllı sözleşme kodlarını denetlemek için değil, aynı zamanda EasyFi’de gelişmiş güvenlik için tüm güvenlik uygulamalarının eksiksiz kontrolünü sağlayacak.

Detayları buradan inceleyebilirsiniz: EasyFi Yeniden Etkinleştirme Planı(İngilizce)

Halborn, kapsamlı güvenlik denetimleri ve testleri gerçekleştirmede çoklu blok zinciri protokollerinde ve kriptografik standartlarda derin endüstri deneyimi sunar. EasyFi ekibi saldırıdan tecrübe ettiği zayıf noktaları kapatmış ve yeni alanlar belirleyip üzerinde çalışmaya başlamıştır.

Çalışmaların Özetleri

Tam Denetim

19 Nisan’da yaşanan güvenlik olaylarının ardından proje, güvenlik uygulamalarıyla ilgili birden iyileştirme ve geliştirme odaklı çalışmalar yürütmüştür. Çalışmalar yalnızca protokolün, akıllı sözleşmeleri ve genel olarak kodu için tam bir güvenlik geliştirmeleri ölçüsü sağlamayı değil, aynı zamanda protokolün büyümesi için gelecekteki tüm ihtiyaçlar için şirket çapında güvenlik uygulamaları, prosedürler ve süreçler oluşturmayı da içerecektir.

Ek olarak, bu Halborn ve EasyFi arasında sadece tek seferlik bir etkileşim olmayacak. Önümüzde ki dönemlerde de çalışmalar yürütülecektir.

Denetim ve Danışma kapsamı

Genel Siber Güvenlik Uygulamaları

EasyFi protokolü için, riskleri azaltmak için oluşturulmuş süreç odaklı bir güvenlik stratejisi ve tasarımımı olması zorunludur. Bu nedenle üst düzey bir güvenlik duvarı inşa etmeli ve saldırılara karşı korunmalıdır. Genel olarak EasyFi Network ve Halborn ortaklığı ile yapılacaklar:

  • Sistemi, ağları, yazılımı, verileri ve bilgi sistemlerini olası saldırılara karşı korumanın en verimli yolunun bulunması
  • Güvenlik açığı testi, tehdit analizi ve güvenlik kontrolleri ve prosedürleri uygulamak
  • Siber güvenlik kriterleri, güvenlik sistemleri ve doğrulama prosedürleri hakkında araştırmalar yapmak
  • Herhangi bir BT projesi için sağlıklı güvenlik mimarileri planlamak ve tasarlamak
  • İş standardı analiz kriterlerini kullanarak güvenlik çözümlerini araştırılması.

Sonrasında genel olarak değerlendirmeye devam edersek; bütünsel altyapı risk değerlendirmeleri EasyFi Network ve Halborn ortaklığı ile her alanda düzenlenecek ve uygulanacak. Sızmalara ve saldıra karşı inşa edilmiş güvenlik duvarının testleri ve dayanıklılığı önceden net bir şekilde sağlamlaştırılacak. Akıllı sözleşme denetimleri ve güvenlik testi Halborn tarafından yürütülen akıllı sözleşme analizi ve kod yapısının anlaşılmasını içerecek. Son olarak DevSecOps uygulamaları küresel protokol güvenlik uygulamalarının teknoloji alanına genişletilecek.

EasyFi Siber Saldırı Sonrası Güzel Günlerine Hazırlanıyor

EasyFi, takipçilerinin ve topluluğunun protokolü eskisinden daha iyi ve güvenli bir hale getirmek için yoğun bir şekilde çalıştırdıklarını bildiriyor. EasyFi Network ve Halborn ortaklığı gelecek için güvenli bir protokole sahip olduğumuzdan emin olmak için bu alanda yapılan çalışmaların ilki olacak. Sonrasında protokolün mükemmelleştirilmesi ve dayanıklı hale getirilmesi için çalışamalar aynı tempoda devam edecektir.

Halborn Security Hakkında

Halborn, blockchain sektöründe çalışan ve güvenilen seçkin bir siber güvenlik firmasıdır. Öncesinde Coinbase, Stellar, Bancor ve BlockFi gibi lider isimlerle çalışamalar yürütmüştür. Firma ayrıca tasarım sorunlarını, koddaki hataları düzeltmek veya güvenlik açıklarını belirlemek için bir blockchain uygulamasının akıllı sözleşmelerinin son derece kapsamlı bir analizini yapacaktır.

Gelişmeler ve yaklaşan etkinlikler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

FacebookTwitterTelegram.

Elon Musk İtibari Para Yerine Kripto Parayı Desteklediğini Söyledi

Çin’in Kararları Bitcoin Madenciliğini Nasıl Etkileyecek

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.