a

Elektronik Devi LG Blockchain ve Kripto Alanına Giriyor

Güney Koreli teknoloji devi LG, kripto ve blockchain gibi yeni alanlara giriş yapacağını duyurdu. Bu noktada iş ilanı da şirket tarafından yayınlandı

LG, iş ilanı duyurusunda blockchain ve kripto alanında uzman kişilerin işe alınacağını duyurdu. Bu sayede şirketin de bu iki alana dahil olacağı anlaşıldı.

LG, İki Yeni Hedef Belirledi

Güney Koreli şirket LG, yıllık olarak düzenlediği genel toplantısında kendisine iki yeni hedef koydu. Bunlardan ilki kripto alanına girebilmek, ikincisi ise blockchain teknolojisinin nimetlerinden faydalanabilmek oldu. Hedefler arasında blockchain tabanlı yazılımların ürünlerde kullanılabilmesi ve sürekli olarak geliştirilmesi yer alırken, kripto para birimleri ile ilgili olarak satışı ve komisyonculuğu konusunda adım atılması yer alıyor. Bu, LG’nin bir tür kripto borsası kurup kurmayacağı varsayımına yol açtı.

Şirketin kendi borsasını veya platformunu başlatma niyeti sorulduğunda, LG sözcüsü, “Henüz hiçbir şeye karar verilmedi. İş alanlarından geniş bir şekilde bahsettik” diyerek spekülasyonları yumuşattı.

Güney Koreli borsa BitHumb’ın yakın zamanda NFT için bir şirketle çalıştığı söylentilerinin dolaştığı bu günlerde LG tarafından da böyle bir açıklama gelmesi iki şirket arasında ilişkinin olup, olmadığı sorgulamalarına neden oldu.

İlgili Haber: Samsung, Yeni Akıllı Telefonuna Kripto Cüzdanı Özelliği Ekleyecek

NFT Özellikli Akıllı TV Üzerinde Çalışılıyor

LG’nin NFT özelliğine sahip olan bir televizyon üzerinde çalıştığı yönünde haberlerin dolaştığı ve bunu da yapacağı işe alımlarla desteklemek istediği konuşuluyor. Bu anlamda blockchain teknoloji şirketi Kakao’nun Ground X’i ile çalıştığını açıklayan LG, entegrasyonu üzerinde çalışıyor. Şirket, ayrıca, NFT tabanlı sanat eserleriyle ilgili daha fazla proje yürütmek için çevrimiçi bir sanat müzayedecisi olan Seoul Auction Blue ile bir ortaklık duyurdu.

LG’nin duyuruları, diğer teknoloji devleri olarak geliyor ve Güney Kore, daha geniş anlamda, kripto para birimleri ve blok zinciri ile ilgili teknolojiyi benimsemeye devam ediyor. Bu yılın başlarında, Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı TV’leri için bir NFT platformunun yanı sıra Decentraland metaverse’de kendi mağazasını açacağını duyurdu.

En önemlisi, ülke bu ayın başlarında kripto dostu Başkan Yoon Suk-yeol’u seçti ve Yoon’un seçim kampanyası Güney Kore’nin kripto endüstrisini kuralsızlaştırmanın yanı sıra ülkeyi blok zinciri teknolojisinin “tek boynuzlu atlarının” gelecekteki bir evi haline getirmek için girişimler kurmaya odaklandı.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.