CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Elon Musk Dogecoin Dedi, Fiyat Yüzde 35 Arttı.

Elon Musk Dogecoin, Elon Musk Dogecoin Dedi, Fiyat Yüzde 35 Arttı.

Elon Musk, müthiş tweetleri ile birlikte Dogecoin başta olmak üzere kripto para piyasasına etki ediyor. Geçtiğimiz saatlerde yeniden Dogecoin dedi ve fiyatı %35 oranında arttırdı.

Dogecoin fiyatı çıktığı bölgede kalmayı kalmaya başaramadı. Şu anki yükseliş durumu olarak %12 seviyeleri gözüküyor ve 0.059 USDT üzerinde işlem görüyor.

Dogecoin Ay’a mı Gidiyor?

Elon Musk bilindiği gibi SpaceX isimli uzay şirketinin kurucusu ve CEO’sudur. Gün içerisinde attığı tweette SpaceX ve Dogecoin ‘i aynı cümlede kullandı. Gerçek Ay’a gerçek Dogecoin göndereceğini belirtti.

Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk ‘ın Mars’ta kuracağı yerleşim konuşuluyordu. Buradaki ödeme yöntemleri hakkında Twitter’da pek çok fikir beyan edildi. Burada kullanılacak en çok tartışılan konu yeni bir kripto para biriminin ortaya çıkması veya Dogecoin ‘in Elon Musk tarafından Mars’ta kullanılmasıydı. Şimdi ise Ay söz konusu oldu.

Doge Fiyatı Olumlu Etkileniyor

Dünyaca ünlü milyarder iş adamı, Dogecoin desteğini 2017 yılından beri dile getiriyor. Fakat, o dönemlerde kripto para birimlerinin kullanımı bu kadar yaygın bir halde değildi. Bu nedenle de fiyat üzerinde çok fazla etkisi olmuyordu. Şimdi ise kullanım sayısı çok fazla olduğundan dolayı bir tweet ile destekçi sayısı artıyor ve ani fiyat artışları oluyor.

Elon Musk ‘tan önce Dogecoin için fiyat yükselişleri pek de olumlu değildi. Genellikle yatay bir seyir izlerken şimdi yükselişler söz konusu. Ayrıca, bir bakımdan da tanınırlık artıyor ve insanlardaki alım isteği çoğalıyor. Bu da, Dogecoin geliştiricilerini daha fazla çalışmaya sevk ediyor. İlerleyen dönemlerde fiyatın organik olarak artıp azalacağı bir kripto para birimi görmemiz mümkün.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Benzer Yazılar

Yatırımcılar Bitcoin’e Akın Ediyor!

Doğan Şahin

Çin, Dijital Yuan İçin Bir Adım Daha Atmaya Hazırlanıyor

Nagehan SARAÇOĞLU

Kripto Yasağı Hindistan’dan Sonra Hong Kong’tan da Geldi

Hilal DERİN

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku