a
coinnet

Elon Musk’tan Bitcoin Açıklaması

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, yaptığı son konuşmasında Bitcoin destekçisi olduğunu söyledi. Bitcoin sahibi olduğunu belirten Musk, "Tesla ve SpaceX de Bitcoin sahibi. Aynı zamanda ETH ve Doge'un da sahibiyim." dedi.

coinnet
coinnet

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yaptığı son konuşmasında Bitcoin destekçisi olduğunu söyledi. Bitcoin sahibi olduğunu belirten Musk, “Tesla ve SpaceX de Bitcoin sahibi. Aynı zamanda ETH ve Doge’un da sahibiyim.” dedi.

Elon Musk’ın gündem yaratan açıklamaları ile birlikte Tesla araçlarından Bitcoin ödemelerini kesmesi ile BTC kendini tam olarak toparlayamamıştı. Elon Musk, BWORD konferansında yaptığı son konuşması ile dikkatleri yeniden üzerine topladı. CEO, “Pump yapabilirim ama dump yapmam. Dogecoin bir şaka coini olarak başladı. Doge’nin 1 numaralı coin olması büyük bir ironi olur” diye konuştu. DeFi hayranı ve Bitcoin destekçisi olduğunu söyleyen Musk, Tesla’nın yeniden Bitcoin kabul edebileceğini belirtti. CEO, Bitcoin madencilerinin yenilenebilir enerjiye dönmesiyle Tesla’nın bunu destekleyeceğini vurguladı. Geleceği daha iyi bir hale getirmek için hareket edilmesi gerektiğini söyleyen Musk, ” Bitcoin büyük olasılıkla geleceği daha iyi hale getirecektir.” dedi. Musk ayrıca “Özel anahtarınıza sahip olmalısınız.” önerisinde bulundu.

Konuşmasının devamında Tesla’nın Avrupa’daki banka bakiyelerinin negatif faiz oranlarına sahip olduğunu söyleyen Musk, “Bitcoin bunu düzeltebilir.” diye konuştu. “Bitcoin için umudunuz nedir?” sorusunu cevaplayan CEO, Bitcoin’in var olan para sistemini değiştireceğini düşündüğünü belirtti. Bunun yanında para sisteminin geliştirilmesi ve daha az hükümet müdahalesi gibi beklentilerinin altını çizdi.

Jack Dorsey de Bitcoin Savundu

Konferansta yer alan Jack Dorsey, “Bitcoin topluluğu bana ilham veriyor. İnternetin ilk zamanlarını hatırlatıyor.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.