a
coinnet

Elrond (EGLD) Likidite Teşvik Programı Haberlerinin Ardından 3 Gün İçinde Yüzde 60 Yükseldi

coinnet
coinnet

EGLD, son üç gün içinde yaklaşık yüzde 60’lık bir artış olan 492$’lık tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Popüler blok zinciri ağı Elrond son zamanlarda çok fazla ilgi görüyor. Bu ilginin bir karşılığı olarak da tokenin fiyatı son zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

EGLD Rallisi

19 Kasım’a kadar EGLD’nin fiyatı 300$ civarındaydı. Ancak, geçen Cuma günü, bu büyük ölçüde değişti ve token bugün 492 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Fiyat artışının arkasındaki ana nedenlerden biri, Elrond’un Cuma günü tanıttığı 1,29 milyar dolarlık likidite teşvik programı olabilir . Girişim, platformun yerel merkezi olmayan borsası Maiar’ın yaklaşan lansmanını “güçlendirmeyi” amaçlıyor.

CryptoPotato ile paylaşılan basın açıklamasına göre , DEX finansmanı aktarmak için yardımcı programını ve yönetişim belirteci olan MEX’i kullanacak. Toplam miktarın 282 milyon $’ı ilk ayda EGLD, MEX ve USDC’de likidite sağlayan ticaret merkezinin kullanıcılarına dağıtılacaktır.

Elrond’un Çalkantılı Yılı

EGLD’nin son birkaç gündeki yaklaşık %60’lık fiyat artışı kulağa etkileyici gelse de, YTD (yıldan bugüne) bazında büyümesi %1.950 civarında seyrediyor. 1 Ocak 2021’de 24 dolardan işlem görüyordu.

EGLDUSDT_2021-11-22_18-35-13

Malta merkezli Elrond, yıl boyunca birçok projede yer aldı ve ağında birçok gelişmeyi duyurdu. Ağustos ayında, o Offsetra (CO2 salımını azaltmayı hedefleyen bir firma) ile işbirliği yapıldı.

Ekim ayında Elrond , blok zincirlerin interneti için ölçeklenebilir özel altyapı oluşturan bir çözüm olan Panther Protocol ile ortaklık kurdu. İşbirliği, birlikte çalışabilir gizlilik ve seçici ifşa mekanizmalarını Elrond Network’e getirmeyi amaçlıyordu.

Kısa bir süre sonra blockchain şirketi , e-para ve e-ödeme çözümlerine odaklanan bir Rumen elektronik para kurumu olan Capital Financial Services SA’yı satın alacağını duyurdu.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.