a

ETF Şirketleri, Yarım Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

coinnet
coinnet

ETF şirketleri, Pazartesi günü 493.4 milyon dolarlık net alım yaptı. Üçüncü gün için yaklaşık yarım milyar değerinde bir Bitcoin satın alımı oldu.

BlackRock, Cuma günü 250 milyon dolardan 374 milyon dolara yükselirken, Fidelity’nin FBTC’si Cuma günü 152 milyon dolardan 188 milyon dolara yükseldi.

Bitwise ayrıca 33 milyon dolarlık giriş gerçekleştirdi. 40 milyon dolarlık Ark’ı ETF şirketlerinden diğer öne çıkanlardı. Invesco Galaxy BTCO, 20 milyon dolarlık çıkışları gören ilk borsa yatırım fonu olmuştu.

ETF Rezervlerinde Artış

Cuma günü ETF yatırımcıları  17 milyon dolarlık çıkış gördü. Bazıları büyük bir alıcının pozisyonlarını kapattığını tahmin ediyor. Grayscale satışı, kabaca geçen haftaya paralel olarak, yaklaşık 100 milyon dolar civarında para akışı sağladı. 

Bitcoin’in fiyatı, ETF işlem görmeye başlarken arttı. İşlemden sonra yaklaşık 50.000 dolar seviyesi korundu. 48.000 dolardan 50.000 doların üzerine çıktı.

Günde yarım milyar net alımla, ivme önemlidir. Ancak bu devasa net akışların devam edip etmeyeceği görülecektir. Şimdiye kadar piyasayı kabaca takip etti. Örneğin 42.000 dolarlık yan günler sadece 33 milyon dolarlık net giriş görüyorlar.

Bu nedenle, bu girişlerin devam edip etmemesi merak ediliyor. Bitcoin’in bu yeni seviyeye ulaştıktan sonra daha fazla çalışması gerektiğini düşünüp düşünmediğine bağlı olabilir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.