CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Ethereum Analiz: Borsalarda Ethereum Bitecek mi?

Ethereum analiz, Ethereum Analiz: Borsalarda Ethereum Bitecek mi?

Ethereum yani dünyanın en büyük altcoini, grafiklerde yeni bir ATH’ye yükselmeye çalışırken konsolide olmaya devam ediyor. Ancak, borsalardaki Ethereum rezervleri de düşüşe başladı. Glassnode’dan alınan verilere göre, yalnızca son 2 gün içinde rezervler %10’un üzerinde bir düşüş gösterdi. Ethereum analiz bir kıtlığa gidiyor.

Bitcoin’in durumunda da benzer bir durum ortaya çıktığında, döviz rezervleri fiyat yükselişini takip etmeden önce 2017’den bu yana en düşük seviyelerine düştü. Bu durumda, Bitcoin’in arzındaki bir kıtlık, önceki ATH’nin ötesinde daha fazla fiyat keşfine yol açtı. Mevcut tahmin, aynı şeyin Ethereum için de olabileceği yönünde. 

Ethereum analiz, Ethereum Analiz: Borsalarda Ethereum Bitecek mi?
Ethereum analiz

Glassnode’un ekli grafiğine göre, Ethereum’un Aktif Arzı 6m-12m (1d MA), 19 ayın en düşük seviyesi olan 14.673.836 ETH’ye düştü. Önceki en düşük seviye Kasım 2020’de gözlenmişti. O zamandan beri yaklaşık 2000 ETH düştü. Şimdi, Ethereum’un talebi arzı aştığında, kısa vadeli bir ETH zirvesinden önce bir kriz olabilir. Bitcoin rezervleri büyük ölçüde düştüğünde, kurumlar talep oluşturmaya devam etti. Aslında, Bitcoin’in fiyatı bunu izleyen 90 günde dört katına çıktı. 

Etherum Bitcoin’e Benziyor

Ethereum analiz anlatısı mevcut piyasa döngüsündeki Bitcoin’e benziyor. Bir hafta önce, ETH için Google arama sonuçları bir ATH vurdu ve bunu takiben Ethereum’un piyasa kapitalizasyonu bir ATH gördü. Bu durum daha önce herhangi bir altcoin sezonunda olmamış bir şey.

Ocak 2020’den bu yana %800 artışın ardından, dikey büyüme için daha fazla yer var mı? OI’den ve türev borsalarındaki işlem hacminden bir sinyal gelirse olabilir. Yazım sırasında, ETH Seçeneklerindeki OI yaklaşık 1,6 milyar dolardı (ancak son zamandan daha düşük) .Ticaret hacmi ise yaklaşık 17 milyar dolardı. OI ve Ticaret hacmi, sürekli bir fiyat yükselişine işaret etmese de Ethereum yakın gelecekte kısa bir zirve görebilir. 

Aktif arz artmadıkça veya HODLers kârları ayırmaya başlamadıkça ve döviz rezervleri artmadıkça, talebin arzı aşması ve spot borsaların Ethereum tükenmesi muhtemeldir. Bu daha önce olmamasına rağmen, muhtemelen Ethereum’un fiyat rallisi yaşanabilir. Mevcut altcoin sezonunda, ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesinin ardından Ethereum’un artan piyasa değeri ve talebi, olası ETH kıtlığına yol açtı.

Kaynak: ambcrypto

Benzer Yazılar

Bloomberg: Bitcoin 2017’deki Gibi Tarihi Bir Yükselişe Hazırlanıyor

Doğan Şahin

Bitcoin Fiyat Tahminine Göre Ayılar Kontrolü Sağlayabilir

Yavuz Cem AKYOL

12 Mayıs 2020 Günlük Kripto Para Analizi

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku