a

Ethereum Fiyatı 900 Doları Geçti

Ethereum fiyatı 912 dolara yükseldi. Diğer altcoinler de değerlerinde bir artış gördü. Bitcoin, yıla harika bir başlangıç ​​yapan tek kripto varlığı değil, en büyük ikinci kripto varlığı. Ethereum fiyatı 900 doların üzerine çıktığı için yıla en iyi başlangıçlardan birini yaptı.

Bu hala Ocak 2018’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.432 dolardan biraz uzakta kalıyor. Ancak Ethereum fiyatı da Bitcoin gibi son zamanlarda bir miktar boğa koşusu gösterdi. 

Mevcut istatistiklere göre , ETH değeri yalnızca son bir günde%20 arttı. Büyüme son bir haftada %43 oranına çıktı. Mevcut fiyatı 912 dolar olan piyasa değeri Bitcoin’in altıda biri civarında kalıyor. Bu durum, Ethereum piyasa değerinin şu anda 104 milyar dolar olduğu anlamına geliyor.

Ethereum Fiyatı Diğer Altcoin’lerdeki Artışı Yansıtıyor

Dogecoin yükselişi her zaman diğer altcoin değerlerinin artışına haberci olmuştur. Geçtiğimiz zamanlarda alıştığımız işleyişe göre, Dogecoin yine bize gelecekten haberler getiriyor.

Bugün itibariyle Litecoin, Maker ve Vechain gibi altcoinlerin her biri en az %15 büyüme kaydetti. Sadece Vechain bile tek başına %26’ya varan bir büyüme kaydetti. 

Tether ayrı bir şekilde fiyatta da bir artış görüldü. ABD dolarına sabitlendiğinde, değeri şu anda 1,02 dolarda duruyor. XRP için durumu incelediğimizde, bu sezon bir boğayı koşarak çalıştırmaktan zevk almadığı görülüyor. Sadece altcoin olduğunu düşünürsek bu oldukça önemli bir durum. Varlığın fiyatı son 24 saatte %1.14 düşerken, değeri geçtiğimiz hafta %20’den fazla bir düşüş gösterdi. Her coin Ethereum fiyatı gibi ilerlemiyor.

XRP şu anda ana şirketi Ripple aleyhine Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yaklaşan bir davayla mücadele ediyor. SEC, XRP’nin bir güvenlik olduğunu iddia ederken kripto firması herhangi bir yanlış yapmayı reddediyor. Son dönemlerde tüm kripto para piyasası SEC ve XRP arasındaki davayı konuşmaya başladı. Bu durum XRP’nin değerini de etkiledi.

Kripto paralar arasında olan Monero, Zcash ve Dash’in de bu hafta değerlerinin düştüğünü gördük. Bunun nedeninin, Bittrex’in platformlarında kripto varlığının alım satımını durduracağı duyurusu olduğu düşünülmektedir. İlerleyen zamanlarda değişkenlikler hem altcoinler hem de diğerleri için devam edecek. Ethereum fiyatı gözler önünde olacak.

Kaynak: cryptopolitan

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.