a
coinnet

Ethereum Geliştiricisi Virgil Griffith, K. Kore’ye Yardım Ettiğini İtiraf Etti

Ethereum geliştirici olarak bilinen Virgil Griffith, 2019 yılında Kuzey Kore’ye gidip, blockchain konferansına katıldığını itiraf etti.

Ethereum geliştirici ekibinden olan Virgil Griffith, izin alamamasına rağmen ülkenin ABD yaptırımlarından kaçabilmesine katkısı olduğunu itiraf ederek, anlaşmalı bir ceza almak istediğini belirtti. Eski geliştirici, Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasasını ihlal etmek için bir komplo suçlamasında suçlu bulundu. Cezanın Ocak 2022’de yapılacak mahkemede açıklanması planlanıyor ve Griffith, 78 aya kadar cezaevinde kalma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Katıldığı Konferans Sonrasında Tutuklandı

Ethereum’un eski geliştiricisi Virgil Griffith, Kuzey Kore’de katıldığı ve blockchain sunumu yaptığı konferans sonrasında  2019 yılında tutuklanmıştı. Bu organizasyonda ülkenin yaptırımlardan kaçınarak nasıl ekonomik olarak düzlüğe çıkabileceğini anlattığını ifade eden Griffith, ABD makamlarından izin alamamasına rağmen böyle bir olayı gerçekleştirdiğini de itiraf etti. Ayrıca konferansta konuşma yapması için başka insanları da ikna etmeye çalıştığını ekledi.

Virgil Griffith, bunu önceden yapmaması konusunda uyarıldığını bildirildi. Griffith, 2020’deki kefalet anlaşmasını ihlal ettikten hapse geri döndü. Griffith’in Coinbase hesabına erişmeye çalıştığı ve kefalet süresine karşı tekrar tutuklanmasına neden olduğu bildirildi.

Savunma Anlaşması Sürpriz Olarak Geliyor

Ethereum geliştiricisi, savunma anlaşması yapmak için bir takım itiraflarda bulundu ve jüri için bu durum bir sürpriz oldu. . Ancak, savunma anlaşması anlaşmasına hafta sonu ulaşılmış gibi görünüyor. Anlaşmanın bir parçası olarak Griffith, Kuzey Kore’deki konferanstan elde ettiği gelirleri de kaybedecek.

Savunma anlaşması aynı zamanda eski Ethereum geliştiricisinin yaşadığı iki yıllık yasal savaşın da sonunu işaret ediyor. Griffith’in avukatı ayrıca, çok zor koşullar nedeniyle mevcut Metropolitan Islah Merkezinden Newark’taki Essex County Islah Tesisine taşınmasını talep etti.

ETH için son fiyat düşüşü, Virgil Griffith Vitalik’i arayan ve Ethereum’un kurucusunun tutuklandığına inanan Çinli kullanıcılar arasındaki kafa karışıklığına da bağlandı ve bu nedenle bir satışa yol açtı.

Bilindiği üzere, ABD, Kore Savaşından bu yana Kuzey Kore ile itilaflı bir ilişki içerisinde. Dolayısıyla Virgil Griffith’in K. Kore’de konferansa izinsiz katılması ve burada ülkeye uygulanan ambargodan kaçınabilmenin yollarını anlatması Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasasını ihlal kapsamına giriyor. Bu nedenle Virgil Griffith’in mahkeme tarafından cezalandırması bekleniyor. .

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.