a

Facebook Yakında ‘Novi’ Dijital Cüzdanını Duyuruyor

Facebook, dijital cüzdan entegrasyonu ile karşımıza çıkıyor. Facebook yöneticisi David Marcus, Novi dijital cüzdanı yakında sunmaya hazır olduklarını belirtti. Facebook'un bu yeniliği ile ulusal ve küresel çapta ücretsiz kişiden-kişiye ödemeler gerçekleştirilebilecek.

Facebook, dijital cüzdan entegrasyonu ile karşımıza çıkıyor. Facebook yöneticisi David Marcus, Novi dijital cüzdanı yakında sunmaya hazır olduklarını belirtti. Facebook’un bu yeniliği ile ulusal ve küresel çapta ücretsiz kişiden-kişiye ödemeler gerçekleştirilebilecek.

Facebook yöneticisi David Marcus, “Değişim gecikti, öyle ya da böyle başlayacak!” notu ile Novi dijital cüzdanını yakında hizmete başlayacağını duyurdu. Dijital cüzdan Novi, Facebook uygulamasına entegre edilecek ve kullanıcıların sosyal medya platformunu kullanma şeklini değiştirecek.David Marcus’a göre bu bu uygulama ile Facebook, ödeme endüstrisinde meydan okuyucu bir hale gelebilir. Novi dijital cüzdanının Facebook uygulamasına entegrasyonu sayesinde, dünyanın her yerinden yatırımcılar kişiden kişiye ücretsiz ödeme deneyimi yaşayacak. Bu entegrasyon ile şirketlere daha fazla finansal hizmet sunmak amaçlanıyor.Ek olarak, işletmelere yapılan ucuz yatırımcı ödemeleri önemli bir müşteri tabanı olduğunda Facebook için kar üretmeye başlayacak. Marcus yaptığı açıklamada sektöre yönelik adımlarını arttırabileceklerinin sinyalini verdi. Yönetici, “Daha sonra, saygın ve iyi düzenlenmiş ortaklarla şubelere ayrılabilir ve başka finansal hizmetler sunarak bu yolda genişleyebiliriz.” diye konuştu.


Bunu yanında Marcus, insanların ihtiyaçlarının öncelikli olması gerektiğine inandığını söyledi. Dijital cüzdan projesinin kötü niyetli faaliyerleri standart finansal sistemlerden daha hızlı ve etkili olarak tespit edeceğini ekleyen Marcus, İnternet üzerinden para için açık, birlikte çalışabilir bir protokol oluşturma şanslarının olduğunu belirtti.
Facebook, Novi için ABD’deki hemen hemen her eyalette lisans ve onay aldı. Platform, bu tür izinleri almadığı hiçbir yerde piyasaya sürülmeyecek.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.