CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

FORBES: TRUMP BITCOIN RALLİSİNİ TETİKLEYEBİLİR

, FORBES: TRUMP BITCOIN RALLİSİNİ TETİKLEYEBİLİR

ABD borsaları, 5 Haziran’da açıklanan istihdam raporu ve yeni planlanan 1 trilyon dolarlık teşvik paketi hakkındaki spekülasyonların ardından tek oturumunda % 3 arttı. Agresif bir “V” şekilli toparlanma umudu,önümüzdeki haftalarda yeni bir Bitcoin boğa piyasası olasılığını artırabilir.

 

Bloomberg’e göre, Trump yönetimi gelecek ay başka bir “trilyon dolarlık teşvik paketi” sunacak. Forbes’in daha önce bildirdiği gibi Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, ikinci teşvik paketinin sonuncu olacağını ifade etmişti.

Bilindiği üzere ABD Başkanı Donald Trump 27 Mart’ta tarihi bir teşvik tasarısı imzalamıştı. Bu paket bireylere nakit ödemeler ve küçük işletmeler için bir kredi programını içeriyordu. O zamandan beri, Bitcoin’in fiyatı yaklaşık yüzde 55 artarak 6 bin 750 dolardan 10 bin 440 dolara yükseldi.Bu nedenle yeni teşvik paketinin de Bitcoin fiyatında bir ralliye neden olabileceği yönünde beklentiler dile getiriliyor.

 

Teşvik paketleri,hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi yüksek riskli varlıklara ilgiyi direkt olarak yükseltmez.Fakat yatırımcılar arasında iyimserlik yaratır ve finansal piyasaya ek likidite kazandırır. Mart ayı sonundan itibaren, Bitcoin spot pazarı ve Robinhood gibi borsa ticareti uygulamaları kullanıcı etkinliğinde önemli bir artış gördü. Bitcoin ve hisse senetleri piyasası Nisan ayından Mayıs ayına kadar süren ralliyi kaçırma korkusu (FOMO) hakimiyeti altındaydı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Bitcoin’in spot pazarı ve hisse senedi uygulamalarının her ikisi de öncelikle perakende yatırımcılara hitap ediyor.Yatırımcıların borsadaki kısa vadeli eğilime olan güveninin artması Bitcoin’e fayda sağlıyor.

Benzer Yazılar

Bitcoin Dolandırıcılarının Yeni Hedefi Bill Gates Oldu

Doğan Şahin

Kripto Para Borsalarındaki Bitcoin Rezervleri Sert Düştü!

Doğan Şahin

Ethereum 700 Doları Geçti

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku