a
coinnet

Goldman Sachs, FTX’ten Sonra Kriptoya Güveniyor mu?

coinnet
coinnet

Goldman Sachs’ın, FTX’in çöküşünden sonra kripto firmalarını satın almak veya yatırım yapmak için milyonlarca dolar harcamayı planladığı bildirildi. Dijital Varlık Başkanı Mathew McDermott, Reuters’e verdiği demeçte, ”Çok daha makul fiyatlı gerçekten ilginç fırsatlar görüyoruz” dedi.

Finans devi Goldman Sachs, değerlemeleri kripto borsası FTX’in çöküşünden etkilenen kripto firmalarını satın almak veya yatırım yapmak için milyonlarca dolar harcamayı planlıyor.

Goldman Sachs şu anda CertiK, TRM Labs, Elwood Technologies ve Coin Metrics dahil olmak üzere birçok kripto firmasında yatırımcı konumunda. Bu yılın başlarında, yatırım bankası kurumsal müşterilerin artan ilgisinin ortasında bir kripto para birimi ticaret masasını yeniden kurdu. Mcdermott’a göre, şu anda Goldman’ın dijital varlıklar ekibi için 70’ten fazla kişi çalışıyor ve banka kendi özel dağıtılmış defter teknolojisini de inşa ediyor.

Goldman Sachs, FTX krizinde bir fırsat görüyor. McDermott, “FTX ekosistemin birçok yerinde poster yüzü olduğu için kripto borsasının patlamasının piyasayı kesinlikle duyarlılık açısından geri getirdiğini söyledi. Yine de McDermott, temel teknolojinin performans göstermeye devam edeceğine inanıyor.

FTX, Kasım ayında bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu. 11 likidite krizinin ardından. Kripto borsasının, bağlı ticaret firması Alameda Research tarafından riskli yatırımları finanse etmek için müşteri varlıklarına başvurduğu ve çöküşünü tasarladığı bildirildi.

FTX çöküşü, yatırımcılar düzenlenmiş ve iyi sermayeli oyunculara akın etmeye çalıştıkça Goldman Sachs ‘ın işlem hacimlerini artırdı. McDermott, “Artan, bizimle ticaret yapmak isteyen finansal kurumların sayısıdır. Birçoğunun FTX ile işlem gördüğünden şüpheleniyorum, ancak bunu kesinlik olarak söyleyemem” dedi.

Twitter adresimizi takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.