CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Güney Afrika Düzenleyicisi Kripto Paraları Düzenlemeye Hazır

güney afrika, Güney Afrika Düzenleyicisi Kripto Paraları Düzenlemeye Hazır

Güney Afrika düzenleyicisi, artan kripto para birimi dolandırıcılıkları sebebiyle, kripto paraları düzenlemeyi düşünüyor.

Ülkenin en iyi finans sağlayıcısı olan, Güney Afrika Finans Sektörü Davranış Otoritesi (FSCA), varlıkların kazandığı cazibe nedeniyle tüm kripto para birimlerinin düzenlenmesi gerektiğini öne sürüyor. Kripto paraları bu cazibesi aslında memnuniyetle karşılansa dahi, ülkede çok sayıda dolandırıcılık problemlerine neden oluyor.

Daha önce, Güney Afrika’nın en iyi mali düzenleyicisi, tümü başarısız olan kripto para birimlerini düzenleme girişimlerinde bulundu. Ancak böylelikle tüm kripto paralarda çeşitli sıkıntılara yol açıldı. Zira daha fazla faiz oranı ile insanları cezbetmeye çalışan sahtekarlık faaliyetleri ortaya çıktı.

Güney Afrika Finansal Düzenleyicisi, Büyük Ponzi Şemasından Sonra, Kripto Para Birimlerini Düzenlemek İçin Sert Bir Adım Atıyor

Ülkedeki kripto para birimini düzenlemek için birkaç başarısız girişimden sonra, FSCA şu anda Güney Afrika’daki en büyük Ponzi şeması olan son Ponzi şemasını takiben kripto para birimi hakkında daha fazla endişe duyuyor. Dünya çapında yaklaşık 28.000 yatırımcı, 740 milyon dolar değerinde 23.000 bitcoin ile aldatıldı. Yatırımcılar Ponzi planına dahil edildi, çünkü Mirror Trading International (MTI) şirketi müşterilerine onlarla yatırım yapmak için yüzde 10 getiri sözü verdi.,

Şirket, geçen ay bir Güney Afrika Mahkemesi tarafından verilen tasfiyeler için suçlandığında, şirket hiçbir zaman müşterilerin ayrıntılarını saklamadığı veya herhangi bir hesap defteri tutmadığı için dolandırıcılık izi yoktu. Şu andan itibaren, hiç kimse şirketin CEO’su Johann Steynberg’in ülkeden kaçarken nerede olduğunu bilmiyor.

Şu anda MTI, Kanada ve Teksas’taki düzenleyiciler tarafından dolandırıcılık kanıtı olmasa bile Ponzi programlarını ortadan kaldırdıkları için hedeflenmişlerdir. TI’NİN yönetimi, Johann’ın Ponzi şeması tarafından aldatıldıktan sonra yargı yetkilerini kaybettiklerini belirterek, ayrılan CEO’yu da suçladılar.

FSCA İcra Başkanı Brandon Topham’a göre, Güney Afrikalı Düzenleyici, bu dolandırıcılıklardan daha fazlasını önlemek için, hileli kripto para birimi uygulamalarına karışan insanları hapse atmak için polisle çalışmaya ant içti.

Güney Afrika düzenleyici ilk adım olarak kripto paraları düzenlemek istiyor. Kripto paraların yasalar çerçevesince düzenlenmesi, kripto para suçlarının önüne geçilmesini sağlayabilir.

Kaynak: Crypto Politan

Benzer Yazılar

SINOVATE Haftalık Güncelleme 22/06/2020 ~ 29/06/2020

Kasım ERTAŞ

Tecrübeli Analist Bitcoin’de Hedefleri Sıraladı: 30.000$,46.000$,65.000$

Sezer

Kurumsal Şirketlerin BTC ve ETH’ye İlgisi Büyük

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku