a

Güney Kore’deki Kripto Borsa Düzenlemelerine Tepki Geldi

Çin’in en büyük borsalarından birisi olan OKEx, Güney Kore’deki kripto borsası düzenlemesi nedeniyle operasyonlarını büyütmeme kararı aldığını açıkladı.

Düzenleyicilere ve getirilen kurallara tepki olarak böyle bir karar alındığını belirten OKEx yetkilileri, ticari genişlemenin duracağı bilgisini verdi. Kararı Çinli gazeteci Colin Wu kendi twitter hesabından duyurdu. Güney Kore, kripto borsaları için bir takım düzenlemeler yapmıştı.

Bybit , Güney Kore’deki Hizmetlerini Askıya Aldı

Güney Kore’deki büyük düzenlemeler hızlı bir şekilde devreye girdi. Bugüne kadar çok az kripto borsa düzenlemeler kapsamında lisans çıkartabildi. Yine dünyaca ünlü kripto para borsası Bybit de bu duruma tepki göstermek adın Korece dil seçeneğini askıya aldığını kullanıcılarına duyurdu. Borsada bundan sonra herhangi bir noktada Korece geçerli olmayacak ve bu ülkeden gelecek hiçbir ticari faaliyet desteklenmeyecek.

Güney Kore’deki 60 Kripto Borsa Kapanmanın Eşiğine Geldi

Güney Kore’nin sert bir düzenleme yaptığı konusunda hemfikir olan borsalar bu konudaki tepkilerini ortaya koyuyorlar. Önemli bir pazarın yaptığı düzenlemeler sebebi ile yerel birçok kripto borsa kapanma noktasına geldi. Tüm şartları sağlayamadığı için yeniden lisans alamayan kripto para platformları, Cuma gününe kadar tüm müşterilerine bildirimde bulunmak durumda kalacak. Bankalar ile ortaklık kurmakta zorlanan bu borsalar kısa süre içerisinde tamamen kapanarak tarihe karışacak.

Henüz kaydolmayan borsalar için son tarih 24 Eylül, bu zamana kadar tüm işlemlerini tamamlamaları ve kara para aklama konusunda mücadele veren Mali İstihbarat Birimi’ne kaydolmaları gerekiyor. Birkaç borsa hükümetin kripto düzenlemelerini karşılamış olsa da, diğer küçük ve orta kripto borsalarından oluşan kalan 60 kadar şirket halen daha bu yönergeleri tamamlayabilmiş değil. Bu durumda 24 Eylül’de kapılarına kilit vurmak zorundalar.

Ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) baş düzenleyici organı bir bildirimde şunları söyledi: “Hizmetlerin bir kısmının veya tamamının kapatılması gerekiyorsa, (borsalar) müşterilere beklenen kapanış tarihini ve para çekme prosedürlerini en az yedi saat önce bildirmelidir”

Kimchi Token’ın Geleceği Tehlikeye Girdi

Kore’de yerel borsalar arasında meşhur olan Kimchi Token’ın geleceği de bu kararla birlikte tehlikeye giriyor. Kripto paranın söz konusu piyasa hacmi 2,6 milyar dolara ulaşmış durumda. Kore Üniversitesi’ndeki Kripto Para Birimi Araştırma Merkezi’nde profesör ve başkanı olan Kim Hyoung-Joong, çoğunluk borsalarının olası bir kapanma ile karşı karşıya kalması nedeniyle yerel token pazarını etkileyebileceği ve yaklaşık 42 “kimchi coini” ortadan kaldırabileceği konusunda uyardı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.