CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Harvest Finance, Hacker’ın Başına Ödül Koydu

Harvest, Harvest Finance, Hacker’ın Başına Ödül Koydu

Merkezi olmayan bir finans protokolü olan Harvest Finance, hack saldırısının ardından, hacker’ın kimliğini belirleyen kişiye 100 bin dolar verileceğini açıkladı.

Harvest Finance, bugün 24 milyon dolara mal olan bir hack saldırısının kurbanı oldu. Bu paranın 2.5 milyon dolarlık kısmı iade edildi. Ancak Harvest Finance, işin peşini bırakmıyor.

26 Ekim’de yayınlanan bir tweet’te Harvest Finance, “kripto topluluğunda iyi bilinen” saldırganı tanımlamak için ellerinde oldukça önemli veriler olduğunun altını çizdi.

Harvest Finance’ın 100.000 $ ‘lık ödül açıklaması, saldırının gerçekleşmesinin ardından oldukça kısa bir sürede geldi. Gelen bilgilere göre saldırgan, Harvest Finance havuzundan yaklaşık 24 milyon dolarlık token çaldı ve bunları renBTC (rBTC) ile takasladı. Harvest Finance daha sonra, protokolün “Stablecoin ve BTC havuzlarına yapılan saldırıyı hafifletme konusunda aktif olarak çalıştığını” iddia ederek saldırıyı doğruladı.

Saldırgan daha sonra, Harvest Finance’a Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) şeklinde yaklaşık 2,5 milyon dolar geri gönderdi. Harvest Finance, bu miktarın, saldırıdan etkilenen kişilere eşit olarak dağıtılacağı açıklamasında bulundu.

Ren Protokolü ile yapılan ortak çalışma doğrultusunda, fonların transfer edildiği Bitcoin adreslerini belirlemeyi başardı. DeFi borsası temsilcileri daha sonra Binance ve Coinbase gibi büyük borsalardan çalınan fonları dondurmalarını istedi.

Yayınlandığı sırada, Harvest Finance’ın FARM jetonu son 24 saatte yaklaşık% 60 değer kaybetti. DeFi Pulse’un verilerine göre borsanın protokolünde kilitlenen toplam değer de 25 Ekim’de 1 milyar doların üstünden yaklaşık 570 milyon dolara düştü.

Farklı İddialar

Bazı kullanıcılar, saldırıyla ilgili farklı iddialar da ortaya attılar. İddialara göre, fonların büyük bir kısmı, para aklama işleminin gerçekleştirilmesi amacıyla, Ethereum anonimleştirme protokolü olarak bilinen Tornado Cash’e gönderildi.

Yapılan saldırı ise Curve Y havuzu aracılığı ile gerçekleştirildi. Curve’de yer alan coinlerin fiyatı, olması gerekenden farklı şekilde gösterildi.

Kaynak: CoinTelegraph

Benzer Yazılar

Alman Regülatörden Bitcoin ATM’lerine Darbe!

Doğan Şahin

Bitcoin mi altcoin mi?

Ulaş UÇAR

Ripple Ortağı, Afrika’da XRP Kullanıyor

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku