a

Hindistan Kripto Paraları Yasaklamak Yerine Düzenlemeyi Tercih Etti!

Kripto paralar doğaları gereği merkezsizlerdir. Bu nedenle hükümetler veya otoriteler ile karşılaktıkları zaman bir takım düzenleme ve yasaklama sürecinden geçiyorlar. Hindistan ‘ın aldığı son karar dünyanın lider elektikli araba üreticisi Tesla’nın Bitcoin ödemelerini askıya aldığı çalkantılı bir döneme denk geldi. Öyle ki 12 Mayıs gecesi Elon Musk ‘un tweeeti öncesi 56.400 dolar seviyesinde olan BTC fiyatı, 40 dolara kadar gerilemiş durumda. Gözlerin haberlere çevrilidiği bu kritik dönemde, Elon Musk veya Jack Dorsey gibi tanınan isimlerin paylaşımları kripto yatırımcılarına yön gösterirken, ülkelerin aldığı kararlarda kripto paraların geleceği için büyük önem taşıyor. Bu döneme paralel olarak yasakları ile gündeme gelen Hindistan ‘tan kripto paralar üzerine yeni bir adım geldi.

2018 yılında kripto paralara engelleyici adımlar atan Hindistan hükümeti bundan 2 yıl sonra ülkenin üst düzey mahkemesi tarafından yasakları tersine çevirmişti. Güncel olarak alınan son kararlar engelleyici değil düzenleyici olma yönünde. CBDC ‘lerle Merkez Bankalarının kendi kripto para birimleri olarak kullanılan kripto paralar, yakın bir zamanda kullanılmaya başlanacak. Böylece kurumsal ve bireysel yatırımcılar için farklı bir kulvarda sunulmuş oldu. Blok zincir teknolojisinden daha fazla yararlanmak isteyen hükümetler, engelleyici kararlar almak yerine düzenlemeler ile önümüzdeki dönemlerde gerçekleşecek olan teknolojik evrime adapte olmaya çalışıyorlar.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.