a

Hollanda Merkez Bankası Kripto Para Kısıtlamasında Geri Adım Attı!

Hollanda Merkez Bankası DNB, geçtiğimiz haftalarda kripto para borsalarından para çekme ile ilgili kurallar koymuştu. Bu önlemlerin müşteri gizliliğini aşarak gereksiz olduğuna kanaat getirilince yasaklarda geri adım atıldı.

Hollanda tarafından yapılan bir geçmiş dönemli duyuruya göre kripto para borsalarından para çekmek isteyen kullanıcılardan daha detaylı bilgiler istenecekti. Çekilecek para için alıcı adresinin doğrulanması ve bir fotoğraf gerekiyordu. Bu kısıtlamalar duyurulduktan sonra yatırımcılardan ve borsalardan birçok şikayet Hollanda Merkez Bankası’nı hedef aldı. Bunun yanında Bitonic ve Bitstamp borsaları merkez bankasının bu kararını uygulamaya başladılar.

Fakat bu kararı uygulayan borsalar da durumdan rahatsızdı. Bitonic tarafından yapılan açıklamada bu kısıtlamanın gereksiz ve merkez bankasının amacının dışında olduğunu söyledi. “Her işlem için her adresi doğrulamanın teknik bir değeri olmadığı gerçeğinin yanı sıra, müşterilerimizin gizlilik hakkının da ciddi bir ihlalidir.” söylemiyle şikayet edildi.

Bitonic tarafından yapılan bu şikayet Rotterdam’da bulunan bir yargıç tarafından dikkat çekti ve işleme konuldu. Yargıcın kararına göre Hollanda Merkez Bankası kripto para hakkında koyduğu bu kısıtlamaya 6 hafta içerisinde bir yanıt vermeliydi. Hollanda Merkez Bankası da yargıç kararına kayıtsız kalamadı. “Bir kurumun bu standardı risk odaklı bir şekilde uygulaması gerektiği takdirine yeterince adalet sağlamadığını” söyledi. Merkez bankası tarafından yapılan bu son açıklama durumda bir değişiklik yaratmadı.

Sonuç olarak Hollanda Merkez Bankası, kripto para kısıtlamalarında geri adım attı. Kripto para piyasasının zor günler geçirdiği dönemde iyi haberler yatırımcılara ilaç gibi gelecektir.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.