a
coinnet

Hong Kong Düzenleyicisi SFC, Bitcoin ve Ethereum ETF’lerini Onayladı

coinnet
coinnet

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), bölge içinde spot Bitcoin ETF’lerinin ve spot Ethereum ETF’lerinin ticaretini onayladı. Bu, ABD SEC benzer konularda müzakere ettiğini gösterdi. Hong Kong’u bir spot Ethereum ETF tanıtmak için açılış yetkisi olarak işaret ediyor.

Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum ETF Onayını Güvenceye Aldı

China Asset Management, Bosera Capital ve HashKey Capital Limited de dahil olmak üzere birçok önde gelen finans firması, yerel yeni yayın tarafından bildirildi. Bitcoin ve Ethereum spot borsa yatırım fonlarını (ETF’ler) başlatma başvuruları için Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan onay aldı. Bu gelişme, yatırımcıların bu ETF’lerdeki hisseleri elde etmek için Bitcoin ve Ethereum’u doğrudan kullanmalarını sağlar.

Onaylara ek olarak Harvest Global Investments, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun Bitcoin ve Ethereum dijital varlık spot ETF’lerinin oluşturulması için ön onay verdi. Bu da dijital varlık yatırım ortamında daha fazla genişlemenin sinyalini verdiğini ortaya koydu. Geliştirme hakkında konuşan Harvest International CEO’su ve CIO’su Han Tongli şunları söyledi;

Bu kez Harvest’in iki büyük dijital varlık spot ETF ürününe yaptığı yatırım, Hong Kong’un dijital varlıklar alanındaki rekabet avantajları öne çıktı. Bununla kalmayıp aynı zamanda Harvest International’ın endüstri yeniliğini ve memnuniyetini teşvik etme dürtüsünü de gösteren prensipte onaylandı. Bu, blok zinciri varlıkları ve yapay zeka yatırımı alanındaki devam eden liderliğimizin ve yeniliğimizin bir yansımasıdır.

Çinli Yatırımcılar Erişim Sağlayacak Mı?

Şu anda, Çin bölgede tam bir kripto yasağı çıkardı. Bu nedenle, Hong Kong’da listelenen Bitcoin ve Ethereum ETF’lerine erişim şansı bu aşamada zayıf görünüyor. Hong Kong’daki ihraççılar, düzenleyici kısıtlamaların anakara Çin fonlarının kripto para birimi ile ilgili ETF’lere yatırım yapmasını yasakladığını doğruladı.

Son zamanlarda Hong Kong’daki ETF ihraççılarından gelen iletişim, Southbound Stock Connect programına katılan anakaradaki Çinli yatırımcıların yatırım yetenekleriyle ilgili yanlış anlamaları düzeltti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.