Hotbit Siber Saldırı Sonrası Acil Bakım Duyurusu

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Hotbit Acil Bakım Duyurusu: Hotbit, 29 Nisan 2021 tarihinde ciddi bir siber saldırıya uğramıştır. Bu nedenle faaliyet gösteren temel hizmetler geçici süreliğine kullanılamaz hale gelmiştir. Aynı zamanda gerçekleşen saldıra da Hotbit cüzdanlarına da saldırılar gerçekleşmiş fakat güvenlik kontrol mekanizmaları aşılamamıştır. Yaşanan gelişmelerin ardından inceleme ve onarım ekibi hızlı bir şekilde güvenlik amacı doğrultusunda hizmetleri kapanmıştır. Kapanma ile beraber gerçekleştirilecek onarım sürecinin yaklaşık 7 gün sürmesi beklenmektedir.

Kullanıcılar varlıklarının güvenliği ve emniyeti için Hotbit ‘in kurtarma aşamalarını takip etmesi gerekmektedir. Anlık gelişmelerden haberdar olmak için Hotbit sosyal medya ve telegram hesaplarını takip edebilirsiniz.

Twitter, Facebook, Telegram Duyuru Kanalı, Telegram Topluluk Kanalı.

Hotbit Saldırı Sonrası Son Gelişmeler

Şuanda iki farklı aşama üzerinde çalışmalar yürütülmektedir.

  1. Hotbit’in 2 milyon kayıtlı kullanıcıyı aşmak üzere olduğu ve 200’den fazla sunucudan oluşan devasa bir servis sistemi mimarisine sahip olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak, güvenliği sağlamak için Hotbit ekibi tüm sunucuları tamamen yeniden inşa edecektir
  2. Saldırgan, varlıkları elde edemedikten sonra kullanıcı veri tabanını kötü niyetle silmiş. Veritabanı rutin olarak yedekleniyor olsa da, saldırganın saldırıdan önce verileri kirletip kirletmediğine hala emin olunmamaktadır. Bu nedenle, genel verilerin kapsamlı bir incelemesinin yapılması gerekiyor. Herhangi bir anormallik tespit edildiğinde, tüm kullanıcı verilerinin doğru olduğundan emin olmak için doğru bir yeniden yapılandırma gerçekleştirilecektir.

Hotbit Hesabı Olanlar Ayrıca Aşağıdaki Adımları İzlemelidir

  1. Güvenlik açısından, başka bir web sitesindeki veya uygulamadaki hesabınız ve şifreniz Hotbit’inki ile aynıysa, şifreyi şimdi değiştirmek güvenli olacaktır.
  2. Hotbit adına bir e-posta veya özel mesaj alırsanız, yanıtlamadan önce kimliğinizi doğrulamak için resmi kanallar (Twitter, Facebook, Telegram) aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  3. Kaldıraçlı ETF ürünleri uzun süreli bekletme için uygun değildir ve bu nedenle Hotbit, bakım süresi boyunca pozisyon sahibinin uğradığı tüm kayıplardan tamamen sorumlu olacaktır.
  4. İstenmeyen ticaret kayıplarını önlemek için sistem geri yüklendiğinde Hotbit’teki Açık Emirleriniz iptal edilecektir.
  5. Tüm günlük rutin gelir dağılımları (yatırım ürünleri, mevcut ürünler ve FIL bulut bilgi işlem gücü gibi) bakım tamamlandıktan sonra ödenecektir.

Hotbit Acil Bakım Duyurusu yukarı şekildedir, izlenmesi gereken adımlar kullanıcılara detaylı olarak aktarılacaktır. Hotbit ekibi gelecekte güvenlik departmanlarını güçlendirmeye devam edecektir. Aynı zamanda Hotbit, dünyaca ünlü üçüncü şahıs İnternet güvenlik ekipleriyle işbirliği yaparak, saldırı konusunda kapsamlı bir inceleme ve araştırma yapacak ve tüm sistemin güvenlik seviyesini tamamen yükseltecektir.

Güncel gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

TwitterFacebook.

SINOVATE(SIN) Haftalık Güncelleme (19/04/2021 – 26/04/2021)

Ripple CEO’su SEC Davasının Gidişatı Konusunda Gayet Memnun!

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998