CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

John McAfee: “Gizlilik Odaklı Kriptolar Hiperenflasyondan Kurtarabilir”

, John McAfee: “Gizlilik Odaklı Kriptolar Hiperenflasyondan Kurtarabilir”

McAfee antivürüs sistemlerinin kurucusu olan ve bir kripto para destekçisi olarak tanıdığımız tabiri caizse çılgın iş insanı John McAfee, dünyayı hiperenflasyonun beklediğini ifade etti. Aslında McAfee’nin bu ifadeleri, koronavirüs salgını sonrasında tüm dünyanın beklediği ekonomik bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Ancak McAfee bu durumda kripto para birimlerinin güvenli liman olarak kullanılabileceğini düşünüyor.

Salgın Durumu McAfee’nin yaptığı açıklamalara göre Monero ve daha az bilinen Safex ve Apollo gibi gizlilik odaklı kripto para birimleri, yaklaşmakta olan mali kriz sırasında güvenli sığınak arayan yatırımcılar için mükemmel bir seçim olabilir.

Öte yandan McAfee sıklıkla koronavirüsün yarattığı tehdidi küçümsüyor ve içinde bulunduğumuz durumun büyütüldüğünü dile getiriyor. Ayrıca ünlü isim devam eden karantina günlerinin küresel ekonomiye ciddi zararlar vereceğini de ifade ediyor. Özellikle hükümetler tarafından piyasaya sürülen ve sınırı olmayan paraların ileride Venezuela ve Zimbabve’de halihazırda olduğu gibi tüm dünyada hiperenflasyona sebep olacağını belirtiyor.

McAfee her ne kadar ekonomi hakkında haklı söylemlerde bulunsa da içinde bulunduğumuz salgın durumunu küçümsemesi de sert eleştiriler almasına sebep oluyor. Örneğin Amerika belli bir sınırı olmayan niceliksel genişleme yönünde açıklamalar yaptı. Bu durumun ileride çok ciddi ekonomik sorunlara yol açacağı şüphe götürmez bir gerçek gibi görünüyor. Ancak salgın durumunun da ciddiye alınması gerekiyor.

Gizlilik Odaklı Kriptolar McAfee, 2020’nin sonuna kadar fiyatının 1 milyon dolara ulaşabileceğini dile getiriyordu. Ancak daha sonra Ocak ayı başında Bitcoin‘i (BTC) kınadığını belirtti. Sektörün geleceği olmayacağı iddiasını desteklemek içinse ilk kripto para birimi Bitcoin’i Ford Model T ile karşılaştırdı.

McAfee o dönemde yaptığı açıklamalarda, Monero‘nun yeni favori kripto para birimi olduğunu dile getirdi. Bu sebeple de yeni açıklamalarında ünlü isim gizlilik odaklı kripto para birimlerinin ekonomik kriz döneminde kurtarıcı olabileceğini ifade etti.

Kaynak: U.Today

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Benzer Yazılar

Almanya Merkez Bankası Bir Blockchain Projesi İçin Harekete Geçti

Yavuz Cem AKYOL

XRP Tekrar İlk 4 Coin Arasında Yerini Aldı

Buğra ÇAĞLAR

Time Magazin, Dijital Aboneliklerde Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek

Hilal DERİN

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku