CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Koronavirüs Sebebiyle CME İşlemleri Askıya Alıyor

, Koronavirüs Sebebiyle CME İşlemleri Askıya Alıyor

Koronavirüs salgını resmi olarak küresel bir salgın olarak tanındı ve sonrasında kripto para birimleri ilgili şirketler ve kuruluşlar iş yapma biçimlerinde değişikliğe gitmeye başladı.

CNBC’nin Çarşamba günkü haberine göre, ABD’de Bitcoin Vadeli İşlemleri‘ni başlatan ikinci firma olan Chicago Ticaret Borsası (CME) Grubu, 13 Mart’tan itibaren Chicago’da işlemleri askıya alacak.

CME aldıkları bu karar ile ilgili yaptıkları açıklamada, “koronavirüsün yayılması konusunda dikkat edilmesi gerektiğini ve bu sebeple böyle bir adım attıklarını” belirtti. Bunun yanında yapılan açıklamalarda, ABD genelindeki finansal piyasalar 24 saat içinde 1500 puan düşen Dow Jones Endüstriyel Ortalama’nın patlak vermesinden ciddi şekilde etkilendiği belirtildi.

İşlemlerin Askıya Alınması CME, dünyanın en büyük finansal türev borsası olarak karşımıza çıkar ve tarım ürünleri, geleneksel para birimleri ve kripto para birimleri, faiz oranları, değerli metaller ve hisse senedi endekslerinde işlem görür.

İşlemlerin askıya alınmasını bir tedbir olarak nitelendiren şirket konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Bunların yanında ortaya çıktığı günden bugüne koronavirüs Çin’in seyahatlere kapanmasından, İtalya’nın tüm dünyaya kapılarını kapatmasına ve Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki seyahat kısıtlamalarına kadar birçok önlemin alınmasına sebep oldu.

Bununla birlikte 200’den fazla teyit edilmiş COVID-19 vakasına rağmen, New York Borsasının ticaret katını kapatmak için henüz herhangi bir planı yok. Bunun yanında NYC merkezli Nasdaq, Philadelphia’nın Navy Yard iş merkezinde yedek bir işlem zemini ve veri tesisi hazırlığında olduğunu ifade ediyor.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Benzer Yazılar

BTC Balinasından Düşüş Uyarısı: “Bitcoin Halving Zaten Fiyatlandı”

Doğan Şahin

BITCOIN 2020 SONUNDA 20.000$ OLACAK

Doğan Şahin

Endişe Yaratan Düşüş: LocalBitcoins’in Haftalık İşlem Hacmi 2013 Seviyesinde 

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku