CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Kraken Borsası: Kullanıcılar Kriptoda 1 Milyar Dolardan Fazla Stake Ediyor

Kraken borsası, Kraken Borsası: Kullanıcılar Kriptoda 1 Milyar Dolardan Fazla Stake Ediyor
kraken borsası

Kripto borsası salı günü yaptığı açıklamada, Kraken’in stake hizmeti aracılığıyla 1 milyar dolardan fazla coin’in stake edildiğini duyurdu. San Francisco merkezli kripto borsasından bir sözcü, bu miktarın üçte biri, kabaca 300.000’den fazlası ETH’de bulunuyor. Kraken borsası stake hizmetlerindeki diğer popüler kripto para birimleri arasında tezos (XTZ) ve polkadot (DOT) bulunuyor. İlerleyen günlerde kripto para birimleri için bu hamlenin nasıl bir etki yaratacağı merak edilenler arasında.

Yazım tarihi itibariyle, 307.904 ETH, Kraken aracılığıyla yaklaşık 360 milyon dolar değerinde stake ediliyor. Kraken borsası sözcüsü, The Block’a bir e-postada 58 milyon DOT ve 45.5 milyon XTZ’nin de stake edildiğini belirtti. Sırasıyla yaklaşık 578 milyon dolar ve 120 milyon dolara eşit olduğunu söyledi.

“Üç yıl önce, sahipler esas olarak kısa vadeli kazançlar elde etmekle ilgilenirken, birçoğu artık pasif gelir elde etmek için token kilitlemeye güveniyor. Neden? Saygın bir yeni varlık sınıfı olarak kripto varlıkların uzun ömürlülüğünde mahkumiyet artıyor.”

Kraken’in ürün başkan yardımcısı Jeremy Welch bir basın açıklamasında yukarıdaki sözleri söyledi.

Daha önce The Block’tan Yogita Khatri tarafından açıklandığı üzere, borsalar Eth2 üzerinde önemli doğrulama güçleri olarak ortaya çıktı. Kraken ve Binance, geçen ayın sonlarında yaklaşık %19’luk bir paya sahipti. Coinbase ayrıca 2021’in başlarında bir Eth2 staking hizmeti sunmayı planladığını da bildirdi. Eth 2.0 ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız Eth 2.0 Nedir? makalemizi okuyabilirsiniz.

Bu büyüme, çok yıllı bir süre boyunca geliştirilecek ve üzerine inşa edilecek olan Eth2’nin Faz 0 lansmanının ardından geldi. Kraken borsası stake için önemli bir yer edindi.

Kraken Borsası ve Ethereum 2.0

Etherscan’dan alınan verilere göre, Ethereum 2.0’da kilitlenen toplam eter miktarı yakın zamanda 2,58 milyar doları aştı. Ethereum kripto para biriminin değeri 1 milyar dolarlık dönüm noktasını kırmasından bu yana bir aydan kısa bir süre önce gözler önüne serildi. Baskı zamanı itibarıyla, Ethereum, 24 saat içinde %8,55 artışla 1,145,22 Dolardan işlem görüyordu. CoinDesk 20 verilerine göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.448,18 dolara yakın bir konumda duruyor.

Kaynak: theblockcrypto

Benzer Yazılar

Huobi, Polkadot Ekosistemini Destekliyor

Yavuz Cem AKYOL

Bitcoin’i Yüzde 50 Düşüren Sinyal Yine Göründü!

Doğan Şahin

Bitcoin Yarılanması’ndan Hemen Önce İptal Edilen Madencilik İçin Yeni Zorluk Rekoru

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku