a
coinnet

PayPal Destekli Paxos, Singapur’da Blockchain Ödemeleri İçin Onaylandı

coinnet
coinnet

Bugün Paxos, dijital ödeme belirteci hizmetlerini yürütmek için Singapur Para Otoritesinden  ilkesel onay aldığını duyurdu. Paxos, kripto para birimini ve kurumsal dünyaları kapsayan birkaç kuruluştan biridir. 

Paxos, Meta tarafından kullanılan  kendi stabil coinini içeren bir stabilcoin çözümü sunuyor. 18 milyar dolarlık bakiyeye sahip üçüncü en büyük stabilcoin olan Binance Dollar BUSD için altyapı sağlıyor. Ayrıca PayPal’ın kripto para birimi teklifi için aracılık hizmeti sağlamakta.

Paxos, yeni lisansının Singapur’da Paxos Crypto Brokerage, stablecoin ve saklama hizmetleri sunmasının yanı sıra Singapur ‘da yelpazeyi genişletmek isteyen müşterilerine de yardımcı olacağını belirtti.

Kurumsal tarafta, Bank of America, Credit Suisse ve Instinet gibi müşterilerle kurumsal bir blockchain hisse senedi takas hizmeti veriyor. Ancak bu, şu aşamada yalnızca ABD’ye ait bir hizmettir. 

Şirket, geçen yıl  Nisan ayında 300 milyon dolar olmak üzere bugüne kadar 540 milyon dolar fon topladı. Destekçiler arasında Oak HC/FT, Deklarasyon Ortakları, Kurucular Fonu, Mithril Capital ve PayPal Ventures bulunmaktadır.

Paxos, kendisini düzenlemelere öncelik veren bir şirket olarak tanımlıyor. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından mevcut bir lisansa sahiptir. Bir sözcü, “Blockchain’in faydalarının ancak çözümler düzenlenmiş çerçeveler içinde inşa edildiğinde elde edilebileceğine inanıyoruz” dedi. Singapur, Asya’ya bir finans merkezi ve ağ geçidi olmanın yanı sıra kripto düzenleyici netliği sağlayan birkaç yargı alanından biridir.

Twitter hesabımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.