a
coinnet

Kripto Analisti, Ethereum’un Rakiplerinden Birinin Yükseleceğini Söyledi

Kripto para dünyasında görüşlerine değer verilen Pentoshi isimli bir analist, Ethereum’un rakiplerinden olan varlık hakkında analiz yaptı.

coinnet
coinnet

Analist tarafından üzerinde çalışma yapılan ve artık yukarı çıkış için olgunlaşma süresinin tamamlandığı söylenen varlık ise Ethereum’un ana rakiplerinden birisi olan Avalanche (AVAX) oldu.

AVAX Yükselmek İçin Olgunlaştı

Popüler analist Pentoshi tarafından yapılan analizde AVAX için sürenin tamamlandığı ve varlığın toplanmak için olgunlaştığı belirtiliyor. Ethereum’un rakiplerinden birisi olan AVAX, bir süredir güç topluyordu.

Pentoshi’nin bir süredir altcoin pazarından uzak durması ve sonunda AVAX için olumlu cümleler kullanması da kripto para piyasalarını hareketlendirdi. Analiste göre, Avalanche’ın yeni bir boğa koşusu için tüm doğru işaretleri gösterdiği belirtiliyor. Analist konu ile ilgili olarak:

“Bir alt satın almayalı uzun zaman oldu ama AVAX zirvesinin önümüzdeki hafta olduğunu görünce, [I] bu destek alanını satın almakta sorun yaşamıyorum. Geçen seferkiyle aynı seviyeleri oynamak güzel sonuç verdi” dedi.

Pentoshi ayrıca, önümüzdeki hafta bir konferansta algoritmik stabilcoin platformu ve Avalanche ile ilgili bazı büyük duyurulara işaret eden Terra kurucusu Do Kwon’un yorumlarını da dikkate alıyor.

Yakından takip edilen analist ayrıca, tüccarların Kwon’un söylediklerini veya AVAX güçlenirken ortaya çıkan negatif fonlama oranları da dahil olmak üzere Avalanche için oluşan genel yükseliş katalizörlerini göz ardı etmemesi gerektiğini söylüyor.

“Şahsen onu kısaltmak olmazdı. AVAX zirvesine giden ve güçlü görünen çok sayıda FOMO (kaçırma korkusu) olabilir. Artı, [Terra’nın kurucusu Do Kwon]’u daha sık kaybeden insanlar, kaybetmekten çok daha fazla. Halihazırda bazı borsalarda bazı negatif fonların güçlendiğini görüyoruz”

İlgili: Ethereum Balinaları, ETH’nin En Büyük Rakiplerinden Birini Biriktiriyor

Bitcoin Kısa Vadeli Belirsizliğini Koruyor

Pentoshi, Bitcoin’e gelince, makroekonomik belirsizliklerin BTC’den çok şey beklemek için hala çok önemli olduğunu söylüyor.

Analiste göre, piyasa değerine göre en iyi kripto, bu yılın ikinci çeyreğinde bir düşüş trendine devam etmeden önce satış buharını kaybettiği için 50 bin dolar aralığına yakın toplanabilir.

“BTC Makro rüzgarları hala çok güçlü, ancak orta vadede, herhangi bir yeni düşük veya önceki en düşük seviyeye ulaşmadan önce satıcıların tükenmesi nedeniyle toparlandığımızı düşünüyorum. Bu yüzden bence 2. çeyreğin sonlarında yukarı sonra aşağı doğru gidecek”

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.