a
coinnet

Kripto Borsası Ticaret Hacmi Rekor Seviyeye Ulaştı: 376 Milyar Dolar

coinnet
coinnet

Kripto borsası, spot hacmi aralık ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 379 milyar dolar seviyesini görerek takipçileri için şaşırtan bir işleyiş oldu. Daha önceleri, yaklaşık iki yıl önce Ocak 2018’de bildirilen bir önceki yüksek seviyesini tarihe karıştırarak gölgede bıraktı.

Aşağıdaki grafikte izlenebilen ve analizler sonucunda sağlanan veriler, güvenilir verilerle en büyük kripto borsalarının 20’sinden spot hacimlerini izlemektedir. Yaklaşık 379,3 milyar doların Binance yaklaşık 219,5 milyar dolarını, Coinbase ise yaklaşık 45,7 milyar dolarını oluşturuyor. 

kripto borsası

The Block’tan Lars Hoffmann’ın da belirttiği gibi, 2020 için yasal kripto borsalarında toplam hacim 1 trilyon doları aştı ve 12 aylık dönemde kabaca 1,82 trilyon dolar oldu.

Bunun dışında da kripto borsası oldukça önemli bir hareketlenme sürecinden geçiyor. Bitcoin ile başlayan yükseliş, son birkaç gündür Ethereum ile devam ediyor. Ethereum fiyatı, geçmişteki değerlerinin üzerine çıktı. Bazı trader’lar, Bitcoin’deki yükselmenin diğer kripto paralara da etki ettiğini düşünüyorlar.

Bu ani yükselmelerden nasibini almayan tek kripto para XRP. SEC’in açtığı davadan oldukça etkilenen XRP, geçtiğimiz günlerde değer kaybı yaşamıştı. Kripto borsası takipçileri, SEC ve XRP arasındaki davaya oldukça odaklanmış durumda. Çünkü bu dava yalnızca XRP’yi değil, diğer kripto para çeşitlerini de etkilemektedir.

Önümüzdeki günler için merak edilen soru Ethereum ve Bitcoin için gelen yükselmelerin altcoinleri de etkileyip etkilemeyeceği yönünde.

Kaynak: theblockcrypto

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.