a
coinnet

Kripto Kredi Şirketi Celsius, BTC Yatırımlarını 500 Milyon Dolara Çıkarttı

Kripto kredi şirketi Celsius, Bitcoin madenciliği için önemli bir yatırıma imza attı. Şirket bu alandaki yatırım miktarını 300 milyon dolar artırdı.

Kripto kredi şirketi Celsius CEO’su Alex Mashinsky tarafından yapılan açıklamada yatırımın temel amacının Kuzey Amerika’daki Bitcoin hash oranını artırmak ve güç kapasitesini daha geniş sınırlara yaymak için yapıldığı bilgilerine yer verildi.

Celsius 500 Milyon Dolarlık BTC Madenciliği Yatırımı Yaptı

Kripto kredi şirketi Celsius tarafından bu yılın başı itibari ile 200 milyon dolarlık Bitcoin madenciliği yatırımına ek olarak 300 milyon dolar daha Bitcoin madenciliği yatırımı daha yaparak piyasaların dikkatini üzerine çekti. Konu ile ilgili konuşan Celsius CEO’su Alex Mashinsky,

“Bunlar bu yıl ve gelecek yıl için taahhütlerdir – bu nedenle gelecek yılın sonuna kadar her zaman [madencilik] kapasitesi ekleyeceğiz” dedi. Firmanın önümüzdeki aylarda beklenen hash oranı artışını kıracağını kaydetti.

Bu yılın başlarında Celsius, Bitcoin madencilik firmaları Core Scientific, Rhodium Enterprises ve madencilik havuzu Luxor Technologies’in öz sermayesine yaptığı 200 milyon dolarlık yatırımın ardından ek madencilik ekipmanı satın almak için 300 milyon dolarlık yatırım daha yaptı ve toplamda 500 milyon dolara ulaşarak şirket adına önemli bir adım attı. Core Scientific, halka açılma hedefiyle bir birleşme anlaşması yaparken, Rhodium 100 milyon dolarlık bir yer tutucu için ABD’nin ilk halka arzı için başvuruda bulundu.

Yatırım, merkezi borç verme ve getiri kazanma platformunu Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olma yolunda ilerliyor.

22 Bin BTC Madencilik Ekipmanına Sahip

Celsius CEO’su Alex Mashinsky Celsius’un şu anda çoğu Bitmain’in en yeni nesil AntMiner S19 serisi olan yaklaşık 22 bin Bitcoin ASIC madencisinden oluşan operasyonel bir madencilik filosuna sahip olduğunu söyledi. Firma bu ayın başlarında Bitmain’in Dubai’deki konferansı sırasında, Bitmain’in saniyede 140 terahash (TH/s) işlem gücüne sahip en yeni AntMiner S19XP modeli için bekleyen siparişleri olduğunu duyurdu.

Celsius’un artan yatırımı, Çin’in madencilik sektöründeki baskısının yarattığı fırsattan yararlanmayı amaçlayan Kuzey Amerika’daki bir Bitcoin madencilik altyapısının ve bağış toplama patlamasının bir parçası.

Mashinsky, “Makine satın alan birçok insan, rekabetin orada olmayacağını düşünüyor, ancak şimdi çok daha fazla katılımcı, daha fazla oyuncu var, bu yüzden bu işte gerçekten iyi olmalısınız,” dedi.

Celsius’u benzersiz kılan şey, madenciliğini yaptığı bitcoin’i mevcut borç verme işinin bir parçası olarak kullanacak olmasıdır. Şirket, faiz kazanmak için kurumlara bitcoin ödünç veriyor ve mevduat müşterilerine bitcoin cinsinden faiz ödüyor. Santigrat, Kasım ayı itibarıyla 28,6 milyar dolarlık varlıklara ulaştı. Celsius, 2020 yılında madencilik sektörüne girmeye başladı ve Core Scientific ve Argo Blockchain gibi madencilik firmalarına tesis genişletme planları için kredi ve ekipman kiralaması yaptı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.