CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Kripto Para Birimlerine Genel Bakış: 13 Şubat 2021

Kripto, Kripto Para Birimlerine Genel Bakış: 13 Şubat 2021

Kripto para birimleri hakkında günlük genel bir değerlendirme içermektedir. Grafikler CoinMarketCap’ten alınmıştır.

Bitcoin

Bitcoin yatırımcıları yeni ATH’den sonra ilk hedef olan 50.000 doları beklemeye devam ediyor.

Kripto, Kripto Para Birimlerine Genel Bakış: 13 Şubat 2021
CoinMarketCap

Gün içerisinde en yüksek 48.150 dolar, en düşük ise 46.202 doları gördü. 24 saatlik dilimde aşırı bir fiyat değişikliği görülmüyor. Genel düşünceler al – sat yapmaya fırsat verdiği yönünde. Uzmanların bu konuda Bitcoin’in düşüş trendinde olmadığını söylüyorlar. 50.000 dolarlık hedef halen daha devam ediyor.

Ethereum

Lider altcoin Ethereum, yazının yazıldığı sırada 1800 doların biraz üzerinde işlem görüyor. 8 Şubat 2021 tarihinde CME vadeli işlemlere geçen Ethereum, 2018 yılındaki Bitcoin senaryosunu yaşatmadı. Geçmiş zamanda Bitcoin vadeli işlemlere geçtiği zaman büyük bir düşüşle karşılaşıldı. Ethereum’da ise yükseliş trendi devam etti. Günlük ortalama değeri ise şimdiye kadar gördüğü en yüksek fiyatın %3,59 altında seyrediyor.

Kripto, Kripto Para Birimlerine Genel Bakış: 13 Şubat 2021

Bugün erken saatlerde Ethereum kendi içerisinde bir rekora imza attı. Son 7 yıldan beri aktif Ethereum arzı rekor seviyeyi yakaladı. Son dönemde kurumsal yatırımcıların da epey ilgisini çeken Eth için yatırımcıların kısa vadedeki fiyat isteği 2000 dolar.

XRP

SEC tarafından açılan dava sonrasında XRP ağır bir darbe aldı. Neredeyse birçok kripto para biriminde yaşanan yüksek artıştan sonra XRP de kendisine bir yer edindi. Bu rallide, 4. sırayı Cardano (ADA) aldı. Günlük işlem hacmi %7.73 oranında artış gösterdi. Fiyat ise ortalama %3,4 oranında arttı.

XRP gün içerisinde 0.62 dolarlık direnç seviyesinin defalarca test etti. Bu direncin kırılıp fiyatın bir süre buralarda seyretmesinden sonraki nokta ise geçmişte önemli işlevleri olan 0.68 – 0.70 noktaları.

Ani düşüş ve yükselişleriyle bilinen XRP, bu kez daha sağlam adımlarla yükseliyor. 1 Şubat tarihinde 0.70 doları gördükten sonra dakikalar içerisinde bu seviyelerden geri çekildi.

Önündeki önemli gün 22 Şubat 2021 tarihi olarak görülüyor. Bu tariht davanın ilk duruşması gerçekleşecek. Davanın tek celsede sonuçlanması tabi ki beklenenler arasında değil. Bu nedenle analistler kısa vadede duruşmanın XRP fiyatına herhangi bir etkide bulunacağını düşünmüyorlar. Diğer bir kesim ise XRP’nin yatırımcıların güvenine ihtiyaç duyduğunu vurguluyor. Çünkü XRP, tüm zamanların en yüksek değerinden %84 altında seyrediyor.

Kripto, Kripto Para Birimlerine Genel Bakış: 13 Şubat 2021

Link fiyatı, bir süredir yükseliş gösteriyor. Bunu Bitcoin ATH’sine bağlamak ise yanlış olacaktır. Çünkü Bitcoin artmadan önce de ChainLink yükseliş trendindeydi. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde küçük bir düzeltme bekleniyor. Uzun vadeli düşünenler içinse yükseliş çizgisinin bozulmuş olması söz konusu değil. Ağ eklentilerini desteklemesi ChainLink’in daha güçlü bir kripto varlığı olmasına imkan tanıyacaktır. Gün içerisinde geçmesi hedeflenen 30 dolarlık direnç seviyesi ise aşıldı. Yazının yazıldığı sırada 30.36 dolardan işlem görüyor.

Kripto, Kripto Para Birimlerine Genel Bakış: 13 Şubat 2021

Cardano (ADA)

10 ve 11 Şubat tarihlerinde hızlı bir yükseliş gördüğümüz ADA, son 24 saatte bu hızı kaybetti. Gün içerisindeki genel hareketi direnç ve destek sınırları arasında gerçekleşti. Uzmanlar, direnç seviyesi kırılamazsa 0.86 dolarlık destek seviyesinden aşağı yönlü bir kırılma beklediklerini söylüyorlar.

CoinMarketCap listesinde 4. en büyük kripto para birimi olarak işlem görüyor.

Kripto, Kripto Para Birimlerine Genel Bakış: 13 Şubat 2021

Yukarıda bahsedilenler kripto para piyasasından Bitcoin, Ethereum, Cardano, XRP ve ChainLink’i içermekte olup günlük genel bir hareket tespitidir. Herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Takipte Kalın!

Kripto para piyasasındaki son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takipte kalın. Twitter’dan bizi takip etmek için linke tıklayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Binance Coin BNB Geçen Hafta 148,7 Dolarlık Yeni ATH’sini kaydetti.

Hilal DERİN

Parasal Genişleme, Zor Para Argümanı ve Bitcoin

Doğan Şahin

2.4 Milyar Dolarlık Kripto Para Bir Günde Tasfiye Edildi

Yavuz Cem AKYOL

1 Yorum

Ripple davası | CoinNET - Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri 14 Şubat 2021 at 23:34

[…] para  piyasaları için en önemli haber G7 zirvesiydi. Zirvede gündemin kripto paralar olacağı vergilendirme ve sınırlama kararları […]

Cevap

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku