a

Uzman Kripto Para Borsası FTX’e Nasıl Kaydolunur?

coinnet
coinnet

Kaldıraçlı işlemler için yatırımcıların ilk tercihlerinden biri olan FTX kripto para borsası, Orta Amerika ve Barbuda’da yer alan FTX Trading LTD’ye ait bir kripto para türev borsasıdır. Borsa kendine ait bir yerel token olan FTT’yi 2019 Mayıs ayında piyasaya sürmüştür. Kullanışlı arayüze sahip olması yatırımcılar ve traderlar için hızlı işlemler gerçekleştirebilmek için oldukça idealdir. Bu nedenle yazının devamında kayıt aşamalarını detaylı olarak öğreneceğimiz “FTX’e Nasıl Kaydolunur?” yazımızı inceleyeceğiz.

Aşağıda yapacağınız bütün işlemlerde, işlem yaptığınız sitelerin başında yukarıdaki görseli bulunmasına dikkat edin!

Adım adım FTX

İlk olarak buraya tıklayarak(https://ftx.com) FTX kripto para borsasının resmi kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki sayfaya ulaştıktan sonra sağ üst köşedeki kırmızı bölgeden kayıt ol sekmesine tıklayabilirsiniz.

FTX’e Nasıl Kaydolunur

Sonrasında aşağıdaki sekmeden e-posta ve şifrenizi oluşturarak kayıt aşamasını tamamlayabilirsiniz.

Yukarıdaki kısa kayıt aşamasından sonra FTX kripto para borsasında cüzdan ve hesabınız oluşmuştur. Bu aşamadan sonra;

 • Sağ üst köşede işaretlenen “profil” sekmesine tıklayın.
 • Sol taraftaki “Security” sekmesine tıklayın.
 • Ardından en üst seviye güvenlik için aşağıdaki en büyük kırmızı bölgenin içerisindeki;
  1. İki faktörlü kimlik doğrulama(Google Authenticator ya da Authy ile telefonunuz üzerinden QR kodla şifre alarak eşleşme yapabilirsiniz).
  2. Çekme Şifresi(Çekme şifresi, farklı cüzdanlar arası transfer yaparken her seferinde ihtiyaç duyulan şifredir. Unutmayacağınız bir şifre oluşturmaya özen gösterin).

Güvenlik aşamasını tamamladıktan sonra aşağıdaki “Kimlik Doğrulama” aşamasını tamamlayarak cüzdanlar arası kripto para transfer limitini yükseltebilir ve aktif edebilirsiniz .

Bunun için;

 • Sağ üst köşede işaretlenen “profil” sekmesine tıklayın.
 • Açılan sekmeden sol tarafta bulunan “Kimlik Doğrulama” sekmesine tıklayın.
 • Son olarak “Increase Withdrawal Limits” sekmesine tıklayarak doğrulama işlemine başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurarak devam edebilirsiniz.

Kimlik doğrulama işlemleri 0,1 ve 2 olmak üzere 3 seviyeye ayrılmıştır. Limitsiz kripto para çekme ve fiat para birimi yatırma için “Seviye 2 Kimlik Doğrulama” aşamasına kadar adımları tamamlamalısınız.

Son olarak aşağıdaki iki görselde bulunan formları tamamlayarak “Kimlik Doğrulama” işlemlerini tamamlamış olursunuz.

FTX Kimlik Doğrulama Aşaması
Pasaport, sürücü belgesi veya kimlik kartıyla onay işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bu aşamalarda FTX sizlerden gerekli bilgileri fotoğraf olarak isteyecektir.

Yukarıdaki işlemler tamamlandıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek, FTX cüzdanınıza kripto para aktarabilir veya çekebilirsiniz.

FTX Cüzdanına Nasıl Kripto Para Gönderilir?

 • Cüzdan sekmesine tıklayın.
 • Ardından “Bakiyeler” sekmesine tıklayın
 • aşağıdaki ekrana ulaştıktan sonra işlem yapmak istediğiniz kripto paranın yanında bulunan “Yatırma” ve “Çekme” seçeneğine tıklayarak bir sonraki görselden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Not: FTX cüzdanınıza kripto para yatırmak için “Yatırma”, çekmek için “Çekme” seçeneğine tıklamalısınız.

Örnek olarak; Ethereum ile işlem yapmak isterseniz, listeden Ethereum’u bulduktan sonra yandaki “Yatırma” veya “Çekme” seçeneklerinden yapmak istediğiniz işlem doğrultusunda seçiminizi yapın.

FTX Kripto Para Yatırma

Yatırma sekmesine tıkladıktan sonra;

 • “Ethereum yatırma adresi” kısmının sağ tarafında bulunan “kopyala” seçeneğine tıklayın.
 • FTX Ethereum adresini kopyaladınız.
 • Sonrasında çekme işlemini gerçekleştireceğiniz kripto para borsasına giderek “Çekme” seçeneğine tıklayın ve kopyaladığınız adresi yapıştırarak işlemi tamamlayın.

FTX Kripto Para Çekme

Çekme sekmesine tıkladıktan sonra;

 • Farklı kripto para borsalarında sahip olduğunuz “Ethereum adresinizi” aşağıdaki kırmızı alanda bulunan “ETH adres” bölümüne yapıştırın ve ardından “SMS 2FA” doğrulamasını gerçekleştirin.
 • Son olarak adresleri bir daha ki transferlerde rahatlıkla bulabilmek için istediğiniz isimle kaydedebilirsiniz. Adresleri doğru şekilde tamamladıktan sonra sağ alt kısımdan “Çekme” seçeneğine tıklayarak transfer işlemini tamamlayabilirsiniz.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.