CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Kripto Para Borsası Kırmızılara Büründü

Kripto para borsası, Kripto Para Borsası Kırmızılara Büründü

15 Şubat Pazartesi günü uyandığımızda neredeyse tüm kripto para borsası kırmızı renklere bürünmüştü. Bitcoin’in geçtiğimiz günlerde yeni bir ATH değerine ulaştı. Altcoinler de güzel bir ralli içerisindeydi. Uzmanlar bu düşüşü “klasik pazartesi” olarak adlandırsa da yatırımcılarda bir miktar tedirginlik oluştu. Elon Musk ise yine bir Dogecoin tweeti attı. Fakat ne demek istediği tam olarak anlaşılamadı. Bir sonraki haberimizde Elon Musk’ın Dogecoin haberini okuyabilirsiniz.

Bitcoin

Kripto para birimlerinin kralı yatırımcıları sevindiren bir yükseliş gösterdi. Yeni ATH’den sonra bir miktar geri çekilme yaşadı. Yazının yazıldığı sırada 47.510 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatteki en yüksek seviyesi 49.707 doların bir miktar altında işlem görmesi Bitcoin’in %3,2 dolaylarında bir düşüş göstermesi anlamına geliyor. Bu da lider coin’de kırmızı rengi gösteriyor.

Kripto para borsası, Kripto Para Borsası Kırmızılara Büründü

CoinMarketCap’ten alınan grafiğe göre 05.00 ve 06.00 arasında dik bir düşüş yaşanmış. 48 bin doların biraz üzerinden 45 bin dolara bir çivi atılsa da saatlik mum 46 bin doların üzerinde kaldı. Her ne kadar düşüş olarak adlandırsak da Bitcoin’in 24 saat içerisindeki en düşük değeri bile kısa zaman önceki ATH’sine denk geliyor.

Analistlerin yorumlarına göre Bitcoin’in önündeki kritik nokta 50.700 dolar. Gece saatlerinde yaşanan bu düşüşü ise alım fırsatı ya da yatırımcı çekmek için yapılan bir düşüş olarak nitelendirebiliriz. Değişmeyen tek gerçek, Bitcoin’in uzun vadede yatırımcılarını mutlu edeceğidir. 50.700 bandını geçtikten sonra da yine önünün 57 bin dolar bandına kadar açık olduğunu söyleyebiliriz.

Ripple (XRP)

Bu hafta tüm gözler XRP’nin üzerinde. 15.02.2021 tarihinde SEC ile davasında arabuluculuk hizmeti alınacak. Bunu detaylı olarak bir sonraki haberimizde aktaracağız. Yazının yazıldığı sırada 0.57 dolara yakın bir düzeyde işlem görüyor. 13 Şubat tarihinde 0.64 dolara kadar çıkmıştı. Yatırımcılar buna oldukça sevinse de geri çekilme yine bir tedirginlik yarattı. Çünkü XRP’nin aşırı hızlı düşüşlerine alışkın olan ve geçmişte büyük kayıplara uğrayan yatırımcılar bir güven ihtiyacı duyuyor.

Kripto para borsası, Kripto Para Borsası Kırmızılara Büründü

XRP’nin CoinMarketCap’ten alınan grafiği Bitcoin’den çok da farklı değil. 05.00 ve 06.00 saatleri arasında 0.50 dolara kadar bir düşüş gözüküyor. Bitcoin’e ait olan sarı çizgi ile XRP’ye ait olan yeşil çizgi bu saatler arasında neredeyse birlikte hareket etmişler.

22 Şubat tarihine kadar tüm gözler XRP’nin üzerinde olacak. Bizleri takip ederek son dakika haberlerini anında öğrenebilirsiniz.

Ethereum

Kripto para borsası, Kripto Para Borsası Kırmızılara Büründü

Ethereum’da da diğer coinlerde olduğu gibi hemen hemen aynı saatlerde bir düşüş gözleniyor. Lider altcoindeki tek fark, düşüşün 04.00-06.00 saatleri arasında iki saatlik dilime yayılmış olmasıdır. Yazının yazıldığı sırada 1775 dolar civarında işlem görüyor. 1655 dolara geçtiğimiz saatlerde iğne atmış olsa da bu ana kadar saatlik yeşil mumlar yakarak istikrarlı bir yükseliş gösteriyor diyebiliriz.

Kripto para borsası haberleri için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayınız.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

Benzer Yazılar

Güney Kore Hükümeti DeFi Araştrması Yayınladı

Yavuz Cem AKYOL

Michael Saylor Bitcoin için ‘Kurumlardan Talep Artıyor’ dedi

Hilal DERİN

Opera, .Crypto Alan Adlarını Entegre Etmeye Başladı

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku