a
coinnet

Kripto Paralar: Haftanın En Çok Kaybedenleri ve Kazananları

coinnet
coinnet

Kripto paralar bu hafta büyük bir düşüş yaşadı. Küresel kripto piyasa değeri, ayların en düşük noktası olan 1,97 trilyon dolara geriledi. Düşüş, Bitcoin fiyatındaki geri çekilmeyle başladı ve kullanıcının duygularını etkiledi.

Korku ve açgözlülük endeksi tarafından bildirildiği gibi, kullanıcı duyguları 37’dedir. Bu da kripto para birimlerinin performansını etkileyen bir korku durumudur. Piyasa yavaş yavaş yukarı doğru kaymaya başlasa da, diğer tüm kriptolar aylarca süren kazançlarını kaybettiği için kripto kazananlar kaybedenler arasında sınırlı kaldı.

Haftanın Kripto Kazananları

Bitcoin, şu anda 57.150 $ olan son 24 saat içinde %3’lük bir iyileşme yaptı ve aynısı diğer birçok kripto için de geçerli. Bununla birlikte, iki günlük düşüş, kripto para birimlerinin genel performansını engelledi. Buna rağmen, DADDY, 5 SCAPE ve HOPPY haftanın en çok kripto kazananları oldu.

1. BABA TATE (BABA)

DADAY TATE bir Andre Tate Token’dır. Ancak etkileyicinin popülaritesine rağmen oldukça zor bir başlangıç yapmıştır. Piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, DADDY TATE fiyatı piyasada mücadele etti. Bununla birlikte, bu hafta bu meme coin için oldukça yükseldi. Çünkü fiyat hafta boyunca %82 arttı ve haftanın kripto kazananlarına hakim oldu.

2. 5thscape (5SCAPE)

5thscape, etkileyici Sanal gerçeklik oyunları, filmler, araçlar ve çok daha fazlasıyla AR/VR pazarını yeniden tanımlıyor. Yerel belirteci 5 SCAPE, kripto para birimini AR/VR pazarına mükemmel bir şekilde bağlayarak bunların en iyilerini bir araya getiriyor.

3. Hoppy (HOPPY)

Hoppy, son birkaç saat içinde %50 ve hafta içinde %107’lik bir artışa işaret etti. Bu piyasa çöküşünde en karlı toparlanmayı yaptı. Fiyat sadece yükselmekle kalmadı. Aynı zamanda Nisan ayındaki lansmanından bu yana %4329 kazançlar sunan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.0002016$’ı yarattı.

Haftanın Kripto Kaybedenleri

Bu hafta Kripto kaybedenler listesi, piyasa çöküşünün etkisi altında çok daha uzun oldu. Bununla birlikte, kriptolar bugün toparlanmaya çalışırken, önümüzdeki hafta için daha iyi bir performans bekleniyor. Şimdilik, IO, BENDOG ve Gamestop bu hafta CoinmarketCap başına en büyük kayıpları aldı.

1. io.net (IO)

IO, kripto pazarında anında bir toparlandı ve fiyat 13 Haziran’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6,45 dolara ulaştı. Ancak, bundan kısa bir süre sonra, son yedi günde %35’lik bir düşüşle değerinin %53’ünden fazlasını kaybettiği bu AI kriptosu için düşüş trendi başladı. Şu anda 198.612.454 dolarlık bir piyasa değeri ile 2.09 dolarda.

2. Ben Doge (BENDOG)

BENDOG, sürekli kazançları nedeniyle Haziran ayında birçok kez en iyi kripto kazananlar listesinde yer aldı. Ancak piyasa çöküşü bu köpek temalı meme coin olumsuz etkiledi. Şu anda hafta boyunca %32’lik bir düşüşün ve ay boyunca %70’lik bir düşüşün ardından 198.612’ten işlem görüyor.

3. Gamestop (GME)

Kısa satıcılar bu altcoin için aktif olduğu için Gamestop yine kaybedenin tarafında. Daha önce, Gamestop fiyatı oldukça yüksek bir artış yaşadı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.03207$’a yükseldi. Şimdi değer o zamandan bu yana %82 düştü. Yazma sırasında, son 24 saatteki %19’luk bir artışın ardından GME fiyatı 0,006043$’dır.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.