a
coinnet
coinnet
coinnet

Kripto sektöründe bir hafta daha sona eriyor ve daha geniş pazarda göz alıcı gelişmeler ortaya çıkıyor. Bitcoin düşüş eğilimi gösteren bir devralma ile karşı karşıya kaldı. Bu hafta 53 bin dolarlık düşük bir noktaya geldi. Bu arada, altcoin piyasası düşen bir fiyat hareketi ile takip etti.

Ethereum fiyatı son yedi günde 2.800 dolar seviyesine düştü ve yaklaşan bir ETH ETF’ye rağmen yatırımcı endişelerini artırdı. Öte yandan, XRP kısa bir süre için 0,39 dolarlık hayati desteğine dokundu ve yatırımcıların dikkatini daha fazla çekti.

Bitcoin ve Ethereum Kıvılcım Spekülasyonu

Özellikle, piyasa değerine göre en büyük iki kripto, bu hafta, öncelikle düşüş eğilimindeki fiyat hareketleriyle bir spekülasyon doğurdu. Yukarıda belirtildiği gibi, BTC 53 bin dolara düşerken, ETH 2.800 dolarlık fiyat seviyesini gördü. Bu azalan hareketler, geçen hafta öne çıkan bir düşüş faktörü stoğuna atfedilebilir.

ABD ve Alman hükümetleri borsalara devasa miktarlarda BTC atarak kriptonun fiyatına zarar verdi. Öte yandan, Mt. Gox’un BTC ve BCH’de alacaklı geri ödemesine başlaması, varlık üzerindeki aşağı yönlü baskıyı da ekledi.

İlgi çekici bir şekilde, BTC balina dökümleri de son yedi gün içinde önemli ölçüde arttı ve Bitcoin’in devrilen hareketiyle aynı hizaya geldi.

Eşzamanlı olarak, Ethereum ABD’nin işlemlerine de tanık oldu. Öte yandan, ETH ETF yaklaşımları için revize edilmiş S-1 formları için son tarih, 8 Temmuz olarak aktarıldı.

Ripple’ın XRP’si Telaşa Neden Oluyor

Bu arada, XRP’nin bu haftaki son derece değişken hareketinin ortasında, Ripple Labs ayrıca Binance ve SEC davasıyla ilgili ek otorite bildiriminde bulunmak için mahkemeye gitti ve davasını güçlendirdi. Yargıç Analisa Torres’in nihai kararı, XRP topluluğunu diken üzerinde tutarak önde görünüyor.

XRP yanlısı avukat Bill Morgan, bu hafta 0,39 dolarlık desteğe yakın madalyonun kaymasının ortasında XRP satın alımıyla dalgalanan diller gönderdi. Bu gelişme, gelecekteki fiyat hareketleri hakkında iyimserlik ekledi.

Oysa Ripple CLO Stuart Alderoty, SEC ile devam eden yasal ısının ortasında ABD kripto düzenlemesini eleştirdi. Ayrıca, bu hafta XRP için zincir içi veriler, büyük emanet ve balina hareketleri gösterdi. Önümüzdeki fiyat hareketine ilişkin spekülasyonlara katkıda bulundu. Ayrıca, XRP’ye kurumsal ilgi arttı. ardından Ripple-partner SBI Holdings’in “EXPO 2025 Dijital Cüzdan” da XRP’yi öne çıkarması izledi.

İsviçre Devlet Bankası’nın bu hafta XRP, ADA, SOL, AVAX ve DOT ticaretini başlattığını da belirtmekte fayda var.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.