a
coinnet
coinnet
coinnet

Kripto strateji uzmanı, hükümetlerin müdahale etmemesi durumunda Bitcoin’in değerinin 1 milyon dolar olabileceğini iddia etti.

Kripto analisti Alex Saunders, Bitcoin’in bir milyon dolar olabileceğini ancak, biraz uzun bir yolu olduğunu ifade etti.

Stansberry Research ile yaptığı röportajda Saunders, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içerisinde 100 bin dolar barajını da açacağını söyledi.

BTC 100 bin doları geçtikten sonra, bir sonraki adımının 1 milyon dolar olacağını söyleyen Saunders, bu ihtimalin hükümetlerin Bitcoin ile baş etme yoluna bağlı olduğunu söyledi:

Şimdi açık bir biçimde düşünüyorum. Piyasa değerlerini göze aldığımızda ve Merkez Bankası’nın bastığı trilyonlarca doları düşündüğümüzde, Bitcoin’in değerinin önümüzdeki beş yıl içerisinde 100 bin dolar olabileceğini söylüyorum.

Daha sonraki aşama ise hükümetlerin ve merkez bankalarının vereceği tepkiye bağlı. Buna tepki gösterip, durdurmaya mı çalışacaklar, yoksa devletleri mali açıdan daha sorumlu hale getirecek bir tür tarafsız rakibin orada durmasına seyirci mi kalacaklar. Bu durumları düşünerek, önümüzdeki 10 yıl veya 20 yıl içerisinde Bitcoin’in değerinin 1 milyon dolara ulaşacağını düşünüyorum. Çünkü artık altınla rekabet etmek için gerekli tüm koşullara sahip olmuş olacak. Peki hala neden Bitcoin’e yatırım yapmıyorsunuz?

Alex Saunders

Dev Kripto, Hızlı Zengin Olma Aracı Değil

Saunders’a göre Bitcoin, hızlı bir zengin olma aracı değil. İnsanların bu tip varlıklara, değeri artmaya başladıktan çok uzun bir süre sonra yatırım yaptıklarını belirtiyor.

Bitcoin dışındaki altcoin piyasasına gelince, Saunders, kripto varlıklarının büyük çoğunluğunun başarısız olacağını tahmin etti. Ancak ona göre bazı altcoinler gerçekten piyasada kalıcı olabilecek.

Biz 10 bin kripto paranın %99’una odaklanmış durumdayız. Bunların %99’u bir balon gibi sönecek. Sadece belli başlı birkaç altcoinin varlığını sürdürebileceğini düşünüyoruz. Bu altcoinler bizim de yatırım yaptığımız altcoinler.

Bazı açılardan altcoin eleştirenler haklıdır. Onlara göre Bitcoin en önemli kriptodur ve diğerleri yalnızca kafa karıştırmaktan ibarettir. Ancak belirli bir teknolojiyle meydana getirilen tüm altcoinleri de reddetmek doğru değil.

Dünyanın önde gelen bazı şirketleri Ethereum protokollerini kullanıyorlar. Bunlardan bir tanesi de Microsoft… Bu nedenle küçümsemeden önce düşünmek gerekiyor.

Alex Saunders

Kaynak: Daily Hodl

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.