CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Kripto Tasarısı, Arjantin Parlamentosuna Sunulacak

kripto, Kripto Tasarısı, Arjantin Parlamentosuna Sunulacak

Arjantin’in en genç milletvekillerinden Ignacio Torres, kripto para birimlerine yasal bir zemin hazırlama adına çalışmalarına hız verdi. Tasarıyı hazırladıktan sonra Arjantin Parlamentosu’na sunmayı planlıyor.

Arjantinli kongre üyesi Ignacio Torres, kripto para birimlerini ele alan bir yasa tasarısını, Arjantin Parlamentosu’na sunacak.

Konu hakkında Athena Bitcoin Operasyon Müdürü Efraín Barraza ve Bithan CEO’su Alberto Vega’nın da görüşleri alındı.

Hem Barazza hem de Vega, Arjantin’de kriptolar ve blockchain teknolojisi hakkında tartışmalarının son derece önemli olduğunu vurguladı. Zira bu konular hakkında Arjantin’in geride kalmaması gerektiği vurgusu da yapıldı.

Efraín Barraza şu sözleri paylaştı:

Kripto sektörünün büyüyebilmesi için, yasal düzenlemeler içerisinde olması gerektiğini anlayabiliyoruz. Eğer yasal düzenlemeler olmazsa, ortaya Onecoin gibi dolandırıcılıklar çıkabiliyor.

Alberto Vega da şu ifadeleri kullandı:

Arjantin’in blockchain ve kripto sektörü konusunda hangi düzlemde olduğunu tartışmamız gerekiyor. Arjantin’in bu sektörde öncü olması ve bunun avantajlarından nasıl yararlanabileceğini de düşünmeliyiz.

Bugün Bitcoin konusunun dahi, elle tutulur bir biçimde hiçbir siyasi tartışma konusu olmadığını görebiliyoruz. Hem de bu ülkeler Bitcoin üzerinde çalıştıkları halde bu tartışmalara girmekten kaçınıyorlar.

Vega, ülkesinin kripto ekosisteminden yararlanmaya çalışması gerektiğine inanıyor. Böylece Arjantin bundan fayda sağlayabilir.

Uzun süredir, kripto ekosisteminin içerisinde yer alıyoruz ve sorunların ne olduğunu biliyoruz. Banka hesaplarını sebepsiz biçimde kapatan şirketler var. Bunlar oldukça keyfi kurallar.

Bu nedenlerle Vega, kripto sektörünün, yasal düzenlemelerle korunması gerektiğini savunuyor. Bu projelerin tüm Arjantin’e katkı sağlayacağına inanıyor.

Barraza, ortak varlıklar hakkında sohbet ederken, her varlığın kendine özgü bir düzenlemesi olduğunu ifade etti. ”

İnsanların kendine özgü çeşitli kuralları vardır ve bu kuralları aşamaz. Ancak kripto sektörü bu şekilde işlemiyor. Tokenın en önemli özelliği gerçek dünyada farklı şeyler için çalışabilmesidir.

Düzenlenmek istenen mevcut yasanın en önemli özelliği, bir blockchain altyapısı oluşturulmasını sağlamaktır.

Projenin metni önümüzdeki Çarşamba Mali Bilgi Birimi’ne gelecek. İki gün sonra Temsilciler Meclisine götürülmesi bekleniyor.

Kaynak: Cointelegraph

Benzer Yazılar

SINOVATE Haftalık Güncelleme – 20/04/2020 ~ 27/04/2020

Kasım ERTAŞ

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC 23000 Dolara Geri Dönebilir

Hilal DERİN

XRP Fiyatı Gelecekte Neler Bekliyor?

Hilal DERİN

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku