a
coinnet

Kripto Yorumları – CoinNet Röportaj Köşesi – Magister Crypto

coinnet
coinnet

Kripto para piyasası son günlerde çok fazla dalgalanmalar yaşıyor. Bu dalgalanmalar Bitcoin ve diğer altcoinleri hangi yönlerde etkileyecek? Atcoinlerin rallisi başlayacak mı? Akıllarda oluşan tüm soru işaretlerini gidermek için fenomen isim Crypto Magister ile bir röportaj gerçekleştirdik. Kripto yorumları ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

ETH sizce zirveye yaklaştı mı yoksa daha da ilerler mi ?

$ETH hakkındaki düşüncelerimi size grafik üzerinde anlatmaya çalışayım.

$ETH şuanda 2017 yılından gelen yükseliş trendinin üstüne çıkmak istiyor. Bu yükselen trend, $1300  seviyesinde. Eğer $1300 üstünde çıkıp burada çoklu kapanışlar yapmayı başarabilirse $ETH yükseliş trendine yeni girer diyebiliriz. Yani aslında her şey daha yeni başlıyor demektir… Önemli olan $1300 üstünde kalabilmesi… Kalamadığı taktirde grafikte yer alan iki mor kanal arasında dolaşması gayet normaldir. O zaman teknikçi arkadaşlar zaten çanak tamamlanmıştı çanağa kulp takıyor diye gerekli çizimleri yapacaktır…

2017 deki BTC yükselmesinde altlar da yükselmişti. Bu seferki fark nedir?

$BTC’nin sert  yukarı çıkması ya da sert aşağı inmesi Altcoinleri her zaman ezmiştir.

Altcoin boğası yaşanabilmesi için iki koşul gereklidir. Birincisi $BTC’nin belli bir bant aralığı içinde bir süre stabil kalması gerekmektedir. İkinci ise $BTC dominance’ın azalması ve buradan çıkan paranın Altcoinlere akışının olmasıdır. 2017’de domaince’dan çıkan para Altcoinlere geçmişti. Şu an dominance da azalma durumu olmadığından $BTC rallisine Altcoinler ayak uyduramadı.

Eskiden manipülatif haberlerden çabuk etkilenen $BTC, son zamanlarda daha az etkilenmeye hatta güçlenmeye başladı. Bunun sebebi nedir?

Önceden $BTC hakkında çok fazla bilgi sahibi değildi insanlar. Kripto piyasası ile ilgilenen insan sayısı çok azdı. Dijital sektörü dolandırıcılık olarak nitelendiriyorlardı. Şimdi ise okuyan araştıran bir kesim var karşımızda. Hangi coin inovasyon coini? Hangisi gizlilik coini? Hangisi pump coini? Hangisi SEC’ten onay almış? Bu coinlerin team’lerinde kimler var? Coinin White papper’ında bahsedilen hususlar zamanında yerine getiriliyor mu, getirilmiyor mu? Bu ve benzeri konular genç arkadaşlarımız tarafından sıkı takip ediliyor. Bu yüzden araştıran kesim manipülatif söylemlere pek kulak asmıyor diyebiliriz.

Okurlarımıza kripto için vereceğiniz önemli tavsiyeler nelerdir?

Öncelikle çabuk yoldan zengin olma hayali ile birilerinin tavsiyesi üzerine alım satım işlemi yapmasınlar.  Daha sonra ise Dijitalleşmenin kaçınılmaz sonuç olduğu bilinci ile bu işin mutfağında araştırma yaparak kendilerini geliştirsinler.

Kendilerine, kripto yorumları için düşüncelerini bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyoruz. Sizler de @cryptomagister adresinden takip edebilirsiniz. Yatırımlarınızı yapmadan önce tecrübeli kişilerden fikir almak sizleri bir adım öne taşıyacaktır.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.