a
coinnet

Kurumsal Şirketler Bitcoin Toplamaya Devam Ediyor

Yayınlanan yeni verilere göre,ağ 2016’nın başlarını taklit ediyor. Kuruluşlar büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) satın alıyor ve biriktiriyor.

 

Grayscale geçtiğimiz iki hafta içinde GBTC’ye 14.422 Bitcoin ekledi. Microstrategy 21.454 Bitcoin satın aldı. MicroStrategy sayesinde kurumların Bitcoin’e olan güncel ilgisi bu hafta gündemde. 250 milyon dolara 21.454 Bitcoin satın alan şirket, rezerv varlığını Bitcoin olarak değiştirdi.

 

Grayscale, geçici bir süre sonra tekrar Bitcoin satın almaya başladı. Yönetilen varlıkları 5 milyar doları aşan şirketin, 2021 sonuna kadar Bitcoin arzının yüzde 3,4’ünü kontrol etmesi bekleniyor.

 

Geçtiğimiz haftalarda madenciler, bu iki kurumsal oyuncunun talebine kıyasla daha az Bitcoin ürettiler.

Veriler, BTC / USD çifti bu yılki rekor seviyeye ulaşsa da, yatırımcıların satış yapmaya istekli olmadığını gösteriyor.Yatırımcılar bunun yerine göründüğü gibi uzun vadeli bir yatırım stratejisi izliyorlar. Bitcoin arzının neredeyse yarısı son iki yılda hiç hareket etmedi.

 

Dijital varlık yönetimi firması Capriole’den Charles Edwards, “Bu miktarın en son Ocak 2016’da kilitlendiğini” söyledi.

Mevcut fiyat artışlarına rağmen kimse kar etmek istemiyor. Talep artıyor, arz azalıyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.